1 · Situația curentă
Reclamați și sancționați în 2024
În 2024, Comisia Superioară de Disciplină a finalizat 277 de dosare, în care erau reclamați 497 de medici. Dintre aceștia, 70 au fost sancționați (14,1%), iar 399 apar ca nesancționați; cele două categorii însumează 469 de medici, nu 497, iar raportul nu explică diferența. La cei 74.402 de medici înregistrați de INS la sfârșitul anului 2024, revin 6,7 medici reclamați și 0,9 medici sancționați la 1.000 de medici. Față de 2023, numărul medicilor reclamați a crescut cu 55,8% (de la 319), al celor sancționați cu 75,0% (de la 40), iar al deciziilor cu 39,9% (de la 198).
Comisia a fost sesizată mai ales de pacienți. Dintre cei 300 de petenți din 2024 (persoanele sau instituțiile care au sesizat CSD), 279 au fost pacienți (93,0%), 12 cadre medicale și 2 instituții; în 7 cauze, comisia s-a sesizat din oficiu. Pentru 244 de decizii, raportul arată ce s-a întâmplat cu decizia contestată a colegiului teritorial: 198 au menținut-o (81,1%), 32 au agravat sancțiunea (13,1%) și 14 au micșorat-o (5,7%). Alte 20 de dosare s-au încheiat fără o decizie pe fond: 13 au fost trimise înapoi colegiului teritorial, în 6 contestația sau plângerea a fost respinsă, iar într-unul contestația a fost retrasă.
Din cele 70 de sancțiuni aplicate în 2024, 49 au fost mustrări, 11 avertismente și 8 voturi de blam. O decizie a interzis exercitarea profesiei pe o perioadă, iar alta a impus un curs de perfecționare. În 2024 nu a fost aplicată nicio amendă și nicio retragere a calității de membru.
Deciziile CSD din 2024 față de deciziile colegiilor teritoriale: menținute, cu sancțiunea agravată, cu sancțiunea micșorată
Barele închise la culoare arată deciziile, cele deschise medicii vizați de ele, așa cum apar în raportul CSD 2024 (p. 6); o decizie poate privi mai mulți medici. Cele trei categorii însumează 244 de decizii și 445 de medici, din cele 277 de decizii și 497 de medici reclamați ai anului; raportul nu arată unde se încadrează restul.
Sursa: Raport de activitate CSD 2024, p. 6; date preluate la 02.11.2026.
Sancțiunile aplicate de CSD în 2024, pe tipuri
Sancțiunile din 2024 pe cele șase tipuri prevăzute de Legea nr. 95/2006 (mustrare, avertisment, vot de blam, amendă, interdicția de a exercita profesia pe o perioadă, retragerea calității de membru). Raportul numără separat și obligația de a urma un curs de perfecționare, pe care legea o prevede ca măsură adăugată unei sancțiuni. Fiecărui medic sancționat îi corespunde o sancțiune.
Sursa: Raport de activitate CSD 2024, p. 5; date preluate la 02.11.2026.
Cifrele raportului CSD pentru 2024 (tabel)
Elementele din raportul CSD 2024 folosite în această secțiune, fiecare cu pagina din raport: medici reclamați, dosare finalizate, medici sancționați și nesancționați, petenți pe categorii, deciziile față de colegiile teritoriale (decizii și medici), celelalte tipuri de decizii și sancțiunile pe tipuri. „–” marchează un element pe care raportul nu îl tipărește. Coloanele se pot ordona prin clic pe antet.
| Medici reclamați | medici | 497 | 3 | Medici reclamați |
| Dosare finalizate (decizii) | dosare | 277 | 3 | Dosare finalizate |
| Petenți | persoane | 300 | 3 | Petenți |
| Petenți: pacienți | persoane | 279 | 3 | Pacienți |
| Petenți: Cadre medicale | persoane | 12 | 3 | Cadre medicale |
| Petenți: Diverse instituții | persoane | 2 | 3 | Diverse instituții |
| Petenți: Autosesizări | persoane | 7 | 3 | Autosesizări |
| Medici nesancționați | medici | 399 | 5 | Nesancționați |
| Alte decizii: trimitere la colegiul teritorial | dosare | 13 | 5 | Trimitere la teritoriu |
| Alte decizii: respingerea contestației/plângerii | dosare | 6 | 5 | Respingere contest./plângere |
| Alte decizii: contestație retrasă | dosare | 1 | 5 | Contestație retrasă |
| Sancțiuni: mustrare | sancțiuni | 49 | 5 | Mustrare |
| Sancțiuni: avertisment | sancțiuni | 11 | 5 | Avertisment |
| Sancțiuni: vot de blam | sancțiuni | 8 | 5 | Vot de blam |
| Sancțiuni: amendă | sancțiuni | – | – | – |
| Sancțiuni: interdicția de a exercita profesia | sancțiuni | 1 | 5 | Interdicția de a profesa |
| Sancțiuni: retragerea calității de membru | sancțiuni | – | – | – |
| Sancțiuni: curs de perfecționare (numărat separat) | sancțiuni | 1 | 5 | Curs de perfecționare |
| Decizii teritoriale schimbate prin agravarea sancțiunii | decizii | 32 | 6 | Agravarea sancțiunii / Număr de decizii |
| Decizii teritoriale schimbate prin agravarea sancțiunii | medici | 47 | 6 | Agravarea sancțiunii / Număr de medici |
| Decizii teritoriale schimbate prin micșorarea sancțiunii | decizii | 14 | 6 | Micșorarea sancțiunii / Număr de decizii |
| Decizii teritoriale schimbate prin micșorarea sancțiunii | medici | 15 | 6 | Micșorarea sancțiunii / Număr de medici |
| Decizii teritoriale menținute | decizii | 198 | 6 | Menținerea deciziei / Număr de decizii |
| Decizii teritoriale menținute | medici | 383 | 6 | Menținerea deciziei / Număr de medici |
| Medici sancționați | medici | 70 | 11 | În total, au fost sancționați ... medici |
2 · Situația curentă
Reclamațiile pe specialități, 2020–2024
Între 2020 și 2024, pe rolul CSD au fost 1.694 de medici reclamați, adică 4,8 la 1.000 de medici-ani (un medic-an este un medic înregistrat de INS într-un an). Cinci specialități adună 40,3% dintre ei: anestezia și terapia intensivă (191), chirurgia generală (191), obstetrica-ginecologia (134), medicina de urgență (93) și ortopedia și traumatologia (73). Dintre cele 52 de specialități analizate, 47 au cel puțin un medic reclamat în cei cinci ani; nu au niciunul genetica medicală, medicina sportivă, epidemiologia, igiena și sănătatea publică și managementul.
Raportat la numărul medicilor, cele mai mari rate apar în specialitățile chirurgicale mari și în câteva specialități mici, unde câteva cauze schimbă mult rezultatul. Neurochirurgia are 18,2 medici reclamați la 1.000 de medici-ani (40 de medici la 2.201 medici-ani; intervalul de încredere 95%, o măsură a preciziei ratei: 13,0–24,7). Urmează chirurgia pediatrică, socotită împreună cu ortopedia pediatrică, cu 16,5 (28 la 1.697; 11,0–23,8), chirurgia generală, cu 15,0 (191 la 12.718; 13,0–17,3), medicina legală, cu 14,0 (21 la 1.499; 8,7–21,4), anestezia și terapia intensivă, cu 12,6 (191 la 15.164; 10,9–14,5), și expertiza medicală a capacității de muncă, cu 9,5 (9 la 948; 4,3–18,0). Medicina de urgență și obstetrica-ginecologia au câte 9,4, ortopedia și traumatologia 8,7, iar cardiologia 8,3 (46 la 5.566; 6,1–11,0), calculată numai pentru 2023–2024.
Cele mai mici rate le au medicina de laborator (0,4; 5 medici la 12.814 medici-ani), chirurgia orală și maxilo-facială (0,4), radioterapia (0,5), alergologia și imunologia clinică (0,6) și dermatovenerologia (0,8). Medicina de familie, cea mai numeroasă specialitate (12.600 de medici în 2024, 16,9% din total), are 2,5 medici reclamați la 1.000 de medici-ani în 2023–2024 (63 la 25.071); pediatria are 3,8, iar psihiatria 4,3. În 2020–2022, rapoartele CSD tipăresc cardiologia împreună cu medicina internă și medicina de familie împreună cu medicina generală; pe cei cinci ani, perechile au 5,1, respectiv 1,9 medici reclamați la 1.000 de medici-ani.
Medicii reclamați la 1.000 de medici-ani, pe specialități, 2020–2024
Fiecare punct arată rata unei specialități pe 2020–2024, iar linia orizontală intervalul de încredere 95% (Poisson exact); specialitățile sunt ordonate după rată. Cardiologia, medicina internă, medicina de familie și medicina generală sunt calculate numai pe 2023–2024, anii în care rapoartele le tipăresc separat, iar cele două perechi apar la capătul graficului, pe 2020–2024. Un interval larg înseamnă puțini medici sau puțini medici reclamați. Rata arată cât de des ajung medicii unei specialități pe rolul CSD, nu cât de grave sunt faptele. Comutatorul de deasupra arată rata fiecărui an, fără interval; în 2020, CSD nu a lucrat câteva luni.
Sursa: rapoartele CSD 2020–2024 (Anexa 1), preluate la 02.11.2026; publicațiile INS pentru 2020–2024, preluate la 03.11.2026.
Toate cele 52 de specialități și cele două perechi (tabel)
Coloanele se pot ordona: specialitatea, grupa din nomenclator, anii cumulați, medicii reclamați, medicii-ani INS, rata la 1.000 de medici-ani cu intervalul de încredere, rangul și rangul recalculat fără anul 2020. „–” marchează specialitățile fără medici reclamați, pentru care rangul după rată nu spune nimic.
| Neurochirurgie | Chirurgicală | 2020–2024 | 40 | 2.201 | 18,2 | 13,0–24,7 | 1 | 1 |
| Chirurgie pediatrică (inclusiv ortopedie pediatrică) | Chirurgicală | 2020–2024 | 28 | 1.697 | 16,5 | 11,0–23,8 | 2 | 2 |
| Chirurgie generală | Chirurgicală | 2020–2024 | 191 | 12.718 | 15,0 | 13,0–17,3 | 3 | 3 |
| Medicină legală | Paraclinică | 2020–2024 | 21 | 1.499 | 14,0 | 8,7–21,4 | 4 | 4 |
| Anestezie și terapie intensivă | Medicală | 2020–2024 | 191 | 15.164 | 12,6 | 10,9–14,5 | 5 | 5 |
| Expertiza medicală a capacității de muncă | Medicală | 2020–2024 | 9 | 948 | 9,5 | 4,3–18,0 | 6 | 6 |
| Obstetrică-ginecologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 134 | 14.299 | 9,4 | 7,9–11,1 | 7 | 7 |
| Medicină de urgență | Medicală | 2020–2024 | 93 | 9.924 | 9,4 | 7,6–11,5 | 8 | 8 |
| Ortopedie și traumatologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 73 | 8.369 | 8,7 | 6,8–11,0 | 9 | 9 |
| Cardiologie | Medicală | 2023–2024 | 46 | 5.566 | 8,3 | 6,1–11,0 | 10 | 14 |
| Chirurgie plastică, estetică și microchirurgie reconstructivă | Chirurgicală | 2020–2024 | 25 | 3.261 | 7,7 | 5,0–11,3 | 11 | 10 |
| Neurologie | Medicală | 2020–2024 | 64 | 8.700 | 7,4 | 5,7–9,4 | 12 | 13 |
| Chirurgie vasculară | Chirurgicală | 2020–2024 | 10 | 1.363 | 7,3 | 3,5–13,5 | 13 | 11 |
| Medicină internă | Medicală | 2023–2024 | 47 | 6.614 | 7,1 | 5,2–9,4 | 14 | 17 |
| Chirurgie cardiovasculară | Chirurgicală | 2020–2024 | 8 | 1.167 | 6,9 | 3,0–13,5 | 15 | 30 |
| Medicină nucleară | Paraclinică | 2020–2024 | 4 | 588 | 6,8 | 1,9–17,4 | 16 | 12 |
| Boli infecțioase | Medicală | 2020–2024 | 41 | 6.246 | 6,6 | 4,7–8,9 | 17 | 15 |
| Otorinolaringologie (ORL) | Chirurgicală | 2020–2024 | 44 | 6.961 | 6,3 | 4,6–8,5 | 18 | 20 |
| Urologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 26 | 4.149 | 6,3 | 4,1–9,2 | 19 | 16 |
| Anatomie patologică | Paraclinică | 2020–2024 | 24 | 4.240 | 5,7 | 3,6–8,4 | 20 | 18 |
| Oncologie medicală | Medicală | 2020–2024 | 29 | 5.231 | 5,5 | 3,7–8,0 | 21 | 22 |
| Chirurgie toracică | Chirurgicală | 2020–2024 | 5 | 907 | 5,5 | 1,8–12,9 | 22 | 19 |
| Pneumologie | Medicală | 2020–2024 | 44 | 8.136 | 5,4 | 3,9–7,3 | 23 | 21 |
| Gastroenterologie | Medicală | 2020–2024 | 28 | 5.733 | 4,9 | 3,2–7,1 | 24 | 25 |
| Hematologie | Medicală | 2020–2024 | 12 | 2.535 | 4,7 | 2,4–8,3 | 25 | 23 |
| Farmacologie clinică | Medicală | 2020–2024 | 2 | 446 | 4,5 | 0,5–16,2 | 26 | 24 |
| Psihiatrie | Medicală | 2020–2024 | 57 | 13.107 | 4,3 | 3,3–5,6 | 27 | 26 |
| Pediatrie | Medicală | 2020–2024 | 58 | 15.333 | 3,8 | 2,9–4,9 | 28 | 27 |
| Oftalmologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 27 | 7.514 | 3,6 | 2,4–5,2 | 29 | 28 |
| Radiologie-imagistică medicală | Paraclinică | 2020–2024 | 41 | 12.129 | 3,4 | 2,4–4,6 | 30 | 29 |
| Medicină generală | Medicală | 2023–2024 | 18 | 5.995 | 3,0 | 1,8–4,7 | 31 | 31 |
| Medicina muncii | Medicală | 2020–2024 | 10 | 3.928 | 2,5 | 1,2–4,7 | 32 | 33 |
| Medicină de familie | Medicală | 2023–2024 | 63 | 25.071 | 2,5 | 1,9–3,2 | 33 | 34 |
| Neurologie pediatrică | Medicală | 2020–2024 | 2 | 856 | 2,3 | 0,3–8,4 | 34 | 32 |
| Diabet zaharat, nutriție și boli metabolice | Medicală | 2020–2024 | 10 | 5.213 | 1,9 | 0,9–3,5 | 35 | 35 |
| Nefrologie | Medicală | 2020–2024 | 6 | 4.182 | 1,4 | 0,5–3,1 | 36 | 36 |
| Geriatrie și gerontologie | Medicală | 2020–2024 | 2 | 1.425 | 1,4 | 0,2–5,1 | 37 | 37 |
| Neonatologie | Medicală | 2020–2024 | 6 | 4.462 | 1,3 | 0,5–2,9 | 38 | 42 |
| Endocrinologie | Medicală | 2020–2024 | 5 | 4.373 | 1,1 | 0,4–2,7 | 39 | 38 |
| Reumatologie | Medicală | 2020–2024 | 4 | 3.553 | 1,1 | 0,3–2,9 | 40 | 39 |
| Psihiatrie pediatrică | Medicală | 2020–2024 | 2 | 1.827 | 1,1 | 0,1–4,0 | 41 | 40 |
| Medicină fizică și de reabilitare | Medicală | 2020–2024 | 8 | 7.741 | 1,0 | 0,4–2,0 | 42 | 41 |
| Dermatovenerologie | Medicală | 2020–2024 | 5 | 6.461 | 0,8 | 0,3–1,8 | 43 | 43 |
| Alergologie și imunologie clinică | Medicală | 2020–2024 | 1 | 1.607 | 0,6 | 0,0–3,5 | 44 | 44 |
| Radioterapie | Medicală | 2020–2024 | 1 | 1.977 | 0,5 | 0,0–2,8 | 45 | 45 |
| Medicină de laborator | Paraclinică | 2020–2024 | 5 | 12.814 | 0,4 | 0,1–0,9 | 46 | 46 |
| Chirurgie orală și maxilo-facială | Chirurgicală | 2020–2024 | 1 | 2.590 | 0,4 | 0,0–2,2 | 47 | 47 |
| Genetică medicală | Medicală | 2020–2024 | 0 | 798 | 0,0 | 0,0–4,6 | – | – |
| Medicină sportivă | Medicală | 2020–2024 | 0 | 637 | 0,0 | 0,0–5,8 | – | – |
| Epidemiologie | Paraclinică | 2020–2024 | 0 | 3.820 | 0,0 | 0,0–1,0 | – | – |
| Igienă | Paraclinică | 2020–2024 | 0 | 1.702 | 0,0 | 0,0–2,2 | – | – |
| Sănătate publică și management | Paraclinică | 2020–2024 | 0 | 1.548 | 0,0 | 0,0–2,4 | – | – |
| Cardiologie + Medicină internă (pereche, 2020–2022 pe un singur rând) | Medicală | 2020–2024 | 146 | 28.904 | 5,1 | 4,3–5,9 | – | – |
| Medicină de familie + Medicină generală (pereche, 2020–2022 pe un singur rând) | Medicală | 2020–2024 | 151 | 77.807 | 1,9 | 1,6–2,3 | – | – |
3 · Situația curentă
Sancțiunile pe specialități, 2020–2024
În aceiași cinci ani, CSD a aplicat 180 de sancțiuni: 0,5 la 1.000 de medici-ani și 10,6 la 100 de medici reclamați. Cele mai multe revin obstetricii-ginecologiei (24), chirurgiei generale (19) și medicinei de urgență (18), urmate de medicina de familie (13, numai în 2023–2024), anestezia și terapia intensivă (12), neurologia și pediatria (câte 9). Dintre cele 52 de specialități, 27 au cel puțin o sancțiune în cei cinci ani. Alte 20 au medici reclamați, dar niciun medic sancționat, printre ele bolile infecțioase (41 de medici reclamați), oftalmologia (27), anatomia patologică (24) și medicina legală (21).
Raportată la numărul medicilor, rata de sancționare este cea mai mare în chirurgia pediatrică, socotită împreună cu ortopedia pediatrică: 2,9 sancțiuni la 1.000 de medici-ani (5 sancțiuni la 1.697 de medici-ani; interval de încredere 95%: 1,0–6,9). Urmează medicina de urgență, cu 1,8 (18 la 9.924; 1,1–2,9), obstetrica-ginecologia, cu 1,7 (24 la 14.299; 1,1–2,5), chirurgia plastică, estetică și microchirurgia reconstructivă, cu 1,5 (5 la 3.261; 0,5–3,6), chirurgia generală, tot cu 1,5 (19 la 12.718; 0,9–2,3), și medicina internă, cu 1,2 (8 la 6.614; 0,5–2,4; numai 2023–2024). Anestezia și terapia intensivă, cu tot atâția medici reclamați cât chirurgia generală, are 0,8 sancțiuni la 1.000 de medici-ani (12 la 15.164; 0,4–1,4), iar neurochirurgia, prima după rata de reclamare, 0,5 (1 la 2.201).
Proporția celor sancționați variază mult între specialități. Din 100 de medici reclamați au fost sancționați 20,6 în medicina de familie (2023–2024), 19,4 în medicina de urgență, 17,9 în obstetrică-ginecologie, 9,9 în chirurgia generală, 6,3 în anestezie și terapie intensivă și 2,5 în neurochirurgie. Valorile cele mai mari apar în specialități cu foarte puține cauze: reumatologie (3 sancțiuni la 4 medici reclamați), neurologie pediatrică (1 la 2), dermatovenerologie (2 la 5) și neonatologie (2 la 6). Perechile tipărite împreună în 2020–2022 au, pe cei cinci ani, 0,5 sancțiuni la 1.000 de medici-ani (cardiologie cu medicină internă) și 0,3 (medicină de familie cu medicină generală).
Sancțiunile la 1.000 de medici-ani, pe specialități, 2020–2024
Fiecare punct arată rata unei specialități pe 2020–2024, cu intervalul de încredere 95% (Poisson exact); specialitățile sunt ordonate după rată, iar cele fără nicio sancțiune apar la capăt, cu rata 0 și limita superioară a intervalului. Convențiile sunt cele din graficul reclamațiilor: cardiologia, medicina internă, medicina de familie și medicina generală sunt calculate pe 2023–2024, perechile pe 2020–2024. Sancțiunile din 2023 provin din graficul raportului CSD 2023, singurul loc în care acel raport le dă pe specialități (vezi metoda).
Sursa: rapoartele CSD 2020–2024 (Anexa 3; pentru 2023, graficul de la p. 10), preluate la 02.11.2026; publicațiile INS pentru 2020–2024, preluate la 03.11.2026.
Sancțiunile la 100 de medici reclamați, pe specialități, 2020–2024
Fiecare bară împarte sancțiunile unei specialități la medicii ei reclamați, pe 2020–2024, în procente; lângă bară sunt cele două numere. Barele deschise la culoare marchează specialitățile cu mai puțin de 10 medici reclamați, unde un singur caz schimbă procentul cu peste 10 puncte. Specialitățile fără medici reclamați nu apar.
Sursa: rapoartele CSD 2020–2024 (Anexa 3; pentru 2023, graficul de la p. 10), preluate la 02.11.2026; publicațiile INS pentru 2020–2024, preluate la 03.11.2026.
Sancțiunile pe specialități, 2020–2024, toate specialitățile (tabel)
Coloanele se pot ordona: specialitatea, grupa din nomenclator, anii cumulați, medicii reclamați, sancțiunile, medicii-ani INS, sancțiunile la 1.000 de medici-ani cu intervalul de încredere, sancțiunile la 100 de medici reclamați, rangul și rangul recalculat fără anul 2020. „–” marchează specialitățile fără medici reclamați, iar la rang și specialitățile fără sancțiuni, pentru care rangul după rată nu spune nimic.
| Chirurgie pediatrică (inclusiv ortopedie pediatrică) | Chirurgicală | 2020–2024 | 28 | 5 | 1.697 | 2,9 | 1,0–6,9 | 17,9 | 1 | 1 |
| Medicină de urgență | Medicală | 2020–2024 | 93 | 18 | 9.924 | 1,8 | 1,1–2,9 | 19,4 | 2 | 2 |
| Obstetrică-ginecologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 134 | 24 | 14.299 | 1,7 | 1,1–2,5 | 17,9 | 3 | 5 |
| Chirurgie plastică, estetică și microchirurgie reconstructivă | Chirurgicală | 2020–2024 | 25 | 5 | 3.261 | 1,5 | 0,5–3,6 | 20,0 | 4 | 3 |
| Chirurgie generală | Chirurgicală | 2020–2024 | 191 | 19 | 12.718 | 1,5 | 0,9–2,3 | 9,9 | 5 | 4 |
| Medicină internă | Medicală | 2023–2024 | 47 | 8 | 6.614 | 1,2 | 0,5–2,4 | 17,0 | 6 | 8 |
| Neurologie pediatrică | Medicală | 2020–2024 | 2 | 1 | 856 | 1,2 | 0,0–6,5 | 50,0 | 7 | 6 |
| Neurologie | Medicală | 2020–2024 | 64 | 9 | 8.700 | 1,0 | 0,5–2,0 | 14,1 | 8 | 7 |
| Pneumologie | Medicală | 2020–2024 | 44 | 7 | 8.136 | 0,9 | 0,3–1,8 | 15,9 | 9 | 9 |
| Reumatologie | Medicală | 2020–2024 | 4 | 3 | 3.553 | 0,8 | 0,2–2,5 | 75,0 | 10 | 10 |
| Ortopedie și traumatologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 73 | 7 | 8.369 | 0,8 | 0,3–1,7 | 9,6 | 11 | 11 |
| Anestezie și terapie intensivă | Medicală | 2020–2024 | 191 | 12 | 15.164 | 0,8 | 0,4–1,4 | 6,3 | 12 | 12 |
| Pediatrie | Medicală | 2020–2024 | 58 | 9 | 15.333 | 0,6 | 0,3–1,1 | 15,5 | 13 | 13 |
| Otorinolaringologie (ORL) | Chirurgicală | 2020–2024 | 44 | 4 | 6.961 | 0,6 | 0,2–1,5 | 9,1 | 14 | 14 |
| Medicină de familie | Medicală | 2023–2024 | 63 | 13 | 25.071 | 0,5 | 0,3–0,9 | 20,6 | 15 | 17 |
| Medicină generală | Medicală | 2023–2024 | 18 | 3 | 5.995 | 0,5 | 0,1–1,5 | 16,7 | 16 | 18 |
| Neurochirurgie | Chirurgicală | 2020–2024 | 40 | 1 | 2.201 | 0,5 | 0,0–2,5 | 2,5 | 17 | 15 |
| Neonatologie | Medicală | 2020–2024 | 6 | 2 | 4.462 | 0,4 | 0,1–1,6 | 33,3 | 18 | 16 |
| Radiologie-imagistică medicală | Paraclinică | 2020–2024 | 41 | 5 | 12.129 | 0,4 | 0,1–1,0 | 12,2 | 19 | 21 |
| Hematologie | Medicală | 2020–2024 | 12 | 1 | 2.535 | 0,4 | 0,0–2,2 | 8,3 | 20 | 19 |
| Oncologie medicală | Medicală | 2020–2024 | 29 | 2 | 5.231 | 0,4 | 0,0–1,4 | 6,9 | 21 | 27 |
| Cardiologie | Medicală | 2023–2024 | 46 | 2 | 5.566 | 0,4 | 0,0–1,3 | 4,3 | 22 | 23 |
| Gastroenterologie | Medicală | 2020–2024 | 28 | 2 | 5.733 | 0,3 | 0,0–1,3 | 7,1 | 23 | 20 |
| Dermatovenerologie | Medicală | 2020–2024 | 5 | 2 | 6.461 | 0,3 | 0,0–1,1 | 40,0 | 24 | 22 |
| Psihiatrie | Medicală | 2020–2024 | 57 | 4 | 13.107 | 0,3 | 0,1–0,8 | 7,0 | 25 | 25 |
| Urologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 26 | 1 | 4.149 | 0,2 | 0,0–1,3 | 3,8 | 26 | 24 |
| Diabet zaharat, nutriție și boli metabolice | Medicală | 2020–2024 | 10 | 1 | 5.213 | 0,2 | 0,0–1,1 | 10,0 | 27 | 26 |
| Boli infecțioase | Medicală | 2020–2024 | 41 | 0 | 6.246 | 0,0 | 0,0–0,6 | 0,0 | – | – |
| Oftalmologie | Chirurgicală | 2020–2024 | 27 | 0 | 7.514 | 0,0 | 0,0–0,5 | 0,0 | – | – |
| Anatomie patologică | Paraclinică | 2020–2024 | 24 | 0 | 4.240 | 0,0 | 0,0–0,9 | 0,0 | – | – |
| Medicină legală | Paraclinică | 2020–2024 | 21 | 0 | 1.499 | 0,0 | 0,0–2,5 | 0,0 | – | – |
| Chirurgie vasculară | Chirurgicală | 2020–2024 | 10 | 0 | 1.363 | 0,0 | 0,0–2,7 | 0,0 | – | – |
| Medicina muncii | Medicală | 2020–2024 | 10 | 0 | 3.928 | 0,0 | 0,0–0,9 | 0,0 | – | – |
| Expertiza medicală a capacității de muncă | Medicală | 2020–2024 | 9 | 0 | 948 | 0,0 | 0,0–3,9 | 0,0 | – | – |
| Chirurgie cardiovasculară | Chirurgicală | 2020–2024 | 8 | 0 | 1.167 | 0,0 | 0,0–3,2 | 0,0 | – | – |
| Medicină fizică și de reabilitare | Medicală | 2020–2024 | 8 | 0 | 7.741 | 0,0 | 0,0–0,5 | 0,0 | – | – |
| Nefrologie | Medicală | 2020–2024 | 6 | 0 | 4.182 | 0,0 | 0,0–0,9 | 0,0 | – | – |
| Chirurgie toracică | Chirurgicală | 2020–2024 | 5 | 0 | 907 | 0,0 | 0,0–4,1 | 0,0 | – | – |
| Endocrinologie | Medicală | 2020–2024 | 5 | 0 | 4.373 | 0,0 | 0,0–0,8 | 0,0 | – | – |
| Medicină de laborator | Paraclinică | 2020–2024 | 5 | 0 | 12.814 | 0,0 | 0,0–0,3 | 0,0 | – | – |
| Medicină nucleară | Paraclinică | 2020–2024 | 4 | 0 | 588 | 0,0 | 0,0–6,3 | 0,0 | – | – |
| Farmacologie clinică | Medicală | 2020–2024 | 2 | 0 | 446 | 0,0 | 0,0–8,3 | 0,0 | – | – |
| Geriatrie și gerontologie | Medicală | 2020–2024 | 2 | 0 | 1.425 | 0,0 | 0,0–2,6 | 0,0 | – | – |
| Psihiatrie pediatrică | Medicală | 2020–2024 | 2 | 0 | 1.827 | 0,0 | 0,0–2,0 | 0,0 | – | – |
| Alergologie și imunologie clinică | Medicală | 2020–2024 | 1 | 0 | 1.607 | 0,0 | 0,0–2,3 | 0,0 | – | – |
| Chirurgie orală și maxilo-facială | Chirurgicală | 2020–2024 | 1 | 0 | 2.590 | 0,0 | 0,0–1,4 | 0,0 | – | – |
| Radioterapie | Medicală | 2020–2024 | 1 | 0 | 1.977 | 0,0 | 0,0–1,9 | 0,0 | – | – |
| Epidemiologie | Paraclinică | 2020–2024 | 0 | 0 | 3.820 | 0,0 | 0,0–1,0 | – | – | – |
| Genetică medicală | Medicală | 2020–2024 | 0 | 0 | 798 | 0,0 | 0,0–4,6 | – | – | – |
| Igienă | Paraclinică | 2020–2024 | 0 | 0 | 1.702 | 0,0 | 0,0–2,2 | – | – | – |
| Medicină sportivă | Medicală | 2020–2024 | 0 | 0 | 637 | 0,0 | 0,0–5,8 | – | – | – |
| Sănătate publică și management | Paraclinică | 2020–2024 | 0 | 0 | 1.548 | 0,0 | 0,0–2,4 | – | – | – |
| Cardiologie + Medicină internă (pereche, 2020–2022 pe un singur rând) | Medicală | 2020–2024 | 146 | 14 | 28.904 | 0,5 | 0,3–0,8 | 9,6 | – | – |
| Medicină de familie + Medicină generală (pereche, 2020–2022 pe un singur rând) | Medicală | 2020–2024 | 151 | 22 | 77.807 | 0,3 | 0,2–0,4 | 14,6 | – | – |
4 · Evoluție
Reclamații și sancțiuni, 2006–2024
Numărul medicilor reclamați aflați pe rolul CSD a variat între 102 (2017) și 497 (2024). În 2006–2014, media a fost de 180 de medici pe an, cu un maxim de 306 în 2013. Între cele două jumătăți ale ultimului deceniu, numărul aproape s-a dublat: 893 în 2015–2019 și 1.694 în 2020–2024. Cele mai mici valori ale deceniului sunt în 2017, 2019 și 2020 (102, 121 și 119), iar în 2021 numărul urcă la 389. Deciziile au crescut de la 123 în 2006 la 277 în 2024, cel mai mare număr din serie.
Între 2015 și 2024, numărul medicilor a crescut mult mai încet decât cel al medicilor reclamați: cu 32,6% (de la 56.110 la 74.402), față de 114,2% (de la 232 la 497). Raportată la medicii înregistrați de INS, rata a urcat de la 3,0 medici reclamați la 1.000 de medici-ani în 2015–2019 la 4,8 în 2020–2024, cu un minim anual de 1,7 în 2017 și un maxim de 6,7 în 2024. Sancțiunile au crescut și ele, dar mai încet: 124 în 2015–2019 (0,42 la 1.000 de medici-ani) și 180 în 2020–2024 (0,51). Cele mai puține au fost în 2020, 9 (0,1 la 1.000 de medici), iar cele mai multe în 2024, 70 (0,9).
Proporția medicilor reclamați care au fost și sancționați a scăzut: de la 17–31% pe an în 2006–2010 la 8–17% în 2011–2014, apoi la 13,9% în 2015–2019 și 10,6% în 2020–2024. Pe întregul interval 2015–2024 a fost de 11,8%, cu extreme anuale de 6,7% (2021) și 22,3% (2019). Seria folosește tabelul istoric din raportul CSD 2024. Pentru șase ani (2007, 2009, 2011, 2014, 2016 și 2019), raportul anului respectiv dă alte cifre sau cifre diferite de la o secțiune la alta, iar raportul pentru 2019 există în două versiuni; toate valorile sunt în tabelul de mai jos. Procentele tipărite de CSD pentru 2016, 2017 și 2019 nu corespund celor două numere din același tabel.
Medicii reclamați, medicii sancționați și deciziile CSD, pe ani, 2006–2024
Trei linii, din tabelul 2006–2024 al raportului CSD 2024: medicii reclamați (până în 2022, „medici intimați”), medicii sancționați și deciziile. Semnele marchează anii pentru care raportul anului dă alte valori (2007, 2009, 2011, 2014, 2016, 2019; valorile apar la trecerea cursorului), anul 2020, cu câteva luni fără activitate a CSD, și anul 2023, de la care rapoartele folosesc termenul „medici reclamați”. O cauză poate privi mai mulți medici, iar o decizie mai multe cauze.
Sursa: Raport de activitate CSD 2024, p. 10 (tabelul 2006–2024); rapoartele CSD 2006–2024; date preluate la 02.11.2026.
Medicii reclamați și sancționați la 1.000 de medici, pe ani, 2015–2024
Numărătorul este cel din graficul anterior, iar numitorul este numărul medicilor (inclusiv rezidenți, fără stomatologi) înregistrat de INS la 31 decembrie al aceluiași an, în toate formele de proprietate. Axa din stânga arată medicii reclamați, cea din dreapta medicii sancționați. La trecerea cursorului apar cele trei numere ale anului.
Sursa: Raport de activitate CSD 2024, p. 10, preluat la 02.11.2026; publicațiile INS pentru 2015–2024, preluate la 03.11.2026.
Seria anuală 2006–2024, cu valorile din raportul fiecărui an (tabel)
Pentru fiecare an: medicii reclamați, sancționați și deciziile din tabelul istoric al raportului 2024, valorile tipărite în raportul anului (două valori când raportul se contrazice), procentul tipărit și cel recalculat, medicii INS și ratele la 1.000 de medici (din 2015), cu note despre diferențe. Coloanele se pot ordona.
| 2006 | 112 | fără cifră în raportul anului | 19 | fără cifră în raportul anului | 123 | fără cifră în raportul anului | 17% | 17,0 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3258, 3259, 3261 | – |
| 2007 | 135 | 135 | 42 | 17 | 118 | 118 | 31% | 31,1 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3262, 3263, 3265 | Sancționați: raportul 2007 indică 17 (tipurile sale de sancțiuni însumează 16 + 1 membru al unui consiliu județean); fiecare tabel istoric din 2010 încoace indică 42. |
| 2008 | 171 | 171 | 51 | 51 | 148 | 148 | 29,8% | 29,8 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3266, 3267, 3269 | – |
| 2009 | 157 | 154 | 48 | 48 | 95 | 95 | 30,5% | 30,6 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3270, 3271, 3273 | Reclamați: raportul 2009 indică 154; tabelele istorice din 2010 încoace indică 157. Tipurile de sancțiuni din raportul 2009 însumează 47, nu 48. |
| 2010 | 154 | 154 | 38 | 38 | 106 | 106 | 24,6% | 24,7 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3274, 3275, 3277 | – |
| 2011 | 201 | 201 / 206 | 28 | 28 / 29 | 149 | 149 | 14% | 13,9 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3278, 3279, 3281 | Reclamați: textul și Anexa 1 ale raportului 2011 indică 206, iar Anexa 2 a acestuia indică 201 (= rândurile pe specialități). Sancționați: 28 în text și în Anexa 2, 29 în lista sancțiunilor și în Anexa 3. |
| 2012 | 194 | 194 | 24 | 24 | 136 | 136 | 12,37% | 12,4 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3282, 3283, 3285 | – |
| 2013 | 306 | 306 | 25 | 25 | 169 | 169 | 8.16% | 8,2 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3286, 3287, 3289 | – |
| 2014 | 192 | 178 / 192 | 33 | 33 | 164 | 164 | 17,18% | 17,2 | – | – | – | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3290, 3291, 3293 | Reclamați: Anexa 1 a raportului 2014 totalizează 178; Anexa 2 indică 192 (diferența de 14 este egală cu „alte decizii” de la p. 3). |
| 2015 | 232 | 232 | 23 | 23 | 157 | 157 | 9,91% | 9,9 | 56.110 | 4,1 | 0,4 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3294, 3295, 3297 | Raportul 2015 tipărește totalul cumulat 2006–2015 al medicilor reclamați ca 1.779; anii însumează 1.854 (a fost adunată cifra deciziilor din 2015, 157, în loc de 232). |
| 2016 | 171 | 157 / 171 | 26 | 26 | 140 | 140 | 14,7% | 15,2 | 57.304 | 3,0 | 0,5 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3298, 3299, 3301 | Reclamați: tabelul pe specialități din raportul 2016 totalizează 157; textul (p. 6) și toate tabelele istorice indică 171. Procentul de sancțiuni tipărit, 14,7%, față de 26/171 = 15,2%. |
| 2017 | 102 | 102 | 19 | 19 | 75 | 75 | 19,38% | 18,6 | 58.583 | 1,7 | 0,3 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3302, 3303, 3305 | Procentul de sancțiuni tipărit, 19,38%, față de 19/102 = 18,63%. |
| 2018 | 267 | 267 | 29 | 29 | 180 | 180 | 10,86% | 10,9 | 60.585 | 4,4 | 0,5 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3306, 3307, 3309 | Tabelul pe specialități folosește rânduri grupate (mai multe specialități, un singur număr); TOTAL-ul tipărit 267 nu corespunde niciuneia dintre citiri (279 dacă fiecare specialitate primește numărul, 241 dacă este împărțit). Rezultatele deciziilor însumează 267. |
| 2019 | 121 | 112 / 121 | 27 | 26 / 27 | 101 | 101 | 21,4% | 22,3 | 63.303 | 1,9 | 0,4 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3310, 3311, 3313 | Titlul slide-ului indică 112, rândul TOTAL 121. Tabelul pe specialități cu rânduri grupate însumează 121 numai dacă fiecare număr grupat este împărțit; rezultatele deciziilor (27+82+6+6) însumează 121. La p. 19 apar 26 de decizii de sancționare, față de 27 în rest. Procentul tipărit 21,4% „raportat la nr. de decizii” nu este egal cu 27/101 sau 27/121. |
| 2020 | 119 | 119 | 9 | 9 | 91 | 91 | 7,56 % | 7,6 | 65.740 | 1,8 | 0,1 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3314, 3315, 3317 | Activitatea CSD întreruptă pentru o parte din 2020 (4 luni conform raportului 2020, 7 luni conform raportului 2021). |
| 2021 | 389 | 389 | 26 | 26 | 200 | 200 | 6,68% | 6,7 | 68.760 | 5,7 | 0,4 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3318, 3319, 3321 | – |
| 2022 | 370 | 370 | 35 | 35 | 244 | 244 | 9,45% | 9,5 | 71.293 | 5,2 | 0,5 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3322, 3323, 3325 | – |
| 2023 | 319 | 319 | 40 | 40 | 198 | 198 / 200 | 12,54% | 12,5 | 72.740 | 4,4 | 0,5 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3326, 3327, 3329 | Din 2023 rapoartele folosesc „medici reclamați” în loc de „medici intimați”; tabelele istorice le tratează ca o singură serie. 200 de decizii emise, dintre care 2 de corectare; 198 folosite în serie. |
| 2024 | 497 | 497 | 70 | 70 | 277 | 277 | 14,08% | 14,1 | 74.402 | 6,7 | 0,9 | Raport CSD 2024, p. 10, tabel 2006–2024; rânduri csd_toate_cifrele: 3330, 3331, 3333 | Sancționați: 70 = 49 mustrări + 11 avertismente + 8 voturi de blam + 1 interdicție + 1 curs. |
5 · Evoluție
Tipurile de sancțiuni, 2006–2024
Legea nr. 95/2006 prevede șase sancțiuni disciplinare (art. 455): mustrarea, avertismentul, votul de blam, amenda de la 100 la 1.500 de lei, interdicția de a exercita profesia ori anumite activități medicale pe o perioadă de la o lună la un an și retragerea calității de membru al Colegiului Medicilor din România. Pe lângă sancțiune, medicul poate fi obligat să urmeze un curs de perfecționare; rapoartele CSD consemnează această obligație alături de sancțiune („mustrare + curs”), iar raportul 2024 o numără ca sancțiune distinctă.
Din cele 304 sancțiuni aplicate în 2015–2024, 161 au fost mustrări (53,0%) și 96 avertismente (31,6%), adică împreună 84,5%; alte 34 au fost voturi de blam (11,2%). Amenda a fost aplicată de 3 ori, interdicția de a exercita profesia de 7 ori, retragerea calității de membru de 2 ori, iar cursul de perfecționare o dată, ca sancțiune distinctă. În 2024, 49 dintre cele 70 de sancțiuni au fost mustrări (70,0%).
Sancțiunile care întrerup exercitarea profesiei (interdicția și retragerea calității de membru) sunt tot mai rare: 25 din 283 în 2006–2014 (8,8%), 5 din 124 în 2015–2019 (4,0%) și 4 din 180 în 2020–2024 (2,2%). Amenda, aplicată de 17 ori în 2006–2014, apare de 3 ori în ultimul deceniu. Pentru 2009, 2011 și 2014, suma sancțiunilor pe tipuri din raportul anului diferă cu o unitate de numărul medicilor sancționați din tabelul istoric (47 față de 48, 29 față de 28 și 34 față de 33). Pentru 2007, raportul anului consemnează 16 sancțiuni pe tipuri și 17 medici sancționați, iar tabelele istorice de după 2010 consemnează 42.
Sancțiunile aplicate de CSD, pe tipuri și ani, 2006–2024
Bare suprapuse, câte una pe an; fiecare segment este un tip de sancțiune, de la mustrare (jos) la retragerea calității de membru (sus), cu cursul de perfecționare numărat separat numai în 2024. Comutatorul „ponderi” arată fiecare tip ca procent din sancțiunile anului. Valorile provin din lista sancțiunilor sau din Anexa 3 a raportului fiecărui an, iar pentru 2006–2009 din tabelul istoric al raportului 2010. La trecerea cursorului apar numărul și ponderea fiecărui tip.
Sursa: rapoartele CSD 2006–2024 (listele de sancțiuni sau Anexa 3; pentru 2006–2009, raportul 2010); date preluate la 02.11.2026.
Sancțiunile pe tipuri și ani, 2006–2024 (tabel)
Pentru fiecare an: sancțiunile pe cele șase tipuri prevăzute de lege și cursul de perfecționare numărat separat, suma lor, medicii sancționați din tabelul istoric al raportului 2024, raportul și pagina folosite și note despre diferențe. Coloanele se pot ordona.
| 2006 | 9 | 7 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 19 | 19 | Raportul 2010, Anexa 2 (p. 6) | 143, 148, 153, 158, 163 | – |
| 2007 | 2 | 8 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 16 | 42 | Raportul 2010, Anexa 2 (p. 6) | 144, 149, 154, 159, 164 | Tipurile însumează 16; raportul anului indică 17 sancționați (incl. 1 membru al unui consiliu județean), tabelele ulterioare 42. |
| 2008 | 25 | 11 | 8 | 5 | 2 | 0 | 0 | 51 | 51 | Raportul 2010, Anexa 2 (p. 6) | 145, 150, 155, 160, 165 | – |
| 2009 | 16 | 10 | 10 | 5 | 6 | 0 | 0 | 47 | 48 | Raportul 2010, Anexa 2 (p. 6) | 146, 151, 156, 161, 166 | Tipurile însumează 47; sancționați 48. |
| 2010 | 19 | 13 | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 38 | 38 | Raportul 2010, Anexa 3 TOTAL (p. 7) | 383, 384, 385, 386, 387, 388 | – |
| 2011 | 17 | 7 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 29 | 28 | Raportul 2011, lista deciziilor (p. 3) | 404, 405, 406, 407, 408 | Rândul TOTAL din Anexa 3 tipărește Mustrare 15 (rândurile sale însumează 17) și Amendă „-” (rândul OG are 1). |
| 2012 | 6 | 8 | 3 | 1 | 6 | 0 | 0 | 24 | 24 | Raportul 2012, slide-ul deciziilor (p. 3) | 666, 667, 668, 669, 671 | – |
| 2013 | 10 | 6 | 4 | 0 | 5 | 0 | 0 | 25 | 25 | Raportul 2013, Anexa 3 TOTAL (p. 8) | 1210, 1211, 1212, 1213, 1214 | Slide-ul de la p. 3 omite Vot de blam (enumeră 10/6/5); s-a folosit Anexa 3 TOTAL. |
| 2014 | 14 | 12 | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 34 | 33 | Raportul 2014, slide-ul deciziilor (p. 3) | 1220, 1222, 1224, 1226, 1227, 1229 | Slide-ul indică Avertisment 12 (tipurile însumează 34); coloana Avertisment din Anexa 3 însumează 11 (tipurile însumează atunci 33 = sancționați). |
| 2015 | 11 | 8 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 23 | 23 | Raportul 2015, Anexa 3 TOTAL (p. 8) | 1696, 1697, 1698, 1699 | – |
| 2016 | 16 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 | 26 | Raportul 2016, slide-ul deciziilor (p. 11) | 1765, 1767, 1768 | Tabelul de la p. 13 tipărește totalurile 19/5/2 (tot 26); rândurile sale Mustrare însumează 16. |
| 2017 | 11 | 6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 19 | 19 | Raportul 2017, tipuri de decizii (p. 4) | 1909, 1910, 1911, 1912 | – |
| 2018 | 12 | 10 | 5 | 1 | 0 | 1 | 0 | 29 | 29 | Raportul 2018, tipuri de decizii (p. 6) | 2061, 2062, 2063, 2064, 2065 | – |
| 2019 | 15 | 7 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 27 | 27 | Raportul 2019, tipuri de decizii (p. 5) | 2225, 2226, 2227, 2228 | – |
| 2020 | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 9 | 9 | Raportul 2020, decizii (p. 4) | 2398, 2399, 2400, 2401 | – |
| 2021 | 6 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 | 26 | Raportul 2021, decizii (p. 13) | 2586, 2587, 2588 | – |
| 2022 | 20 | 13 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 | 35 | Raportul 2022, tipuri de decizii (p. 6) | 2760, 2761, 2762 | – |
| 2023 | 17 | 16 | 3 | 1 | 2 | 1 | 0 | 40 | 40 | Raportul 2023, sancțiuni (p. 6) | 2947, 2948, 2949, 2950, 2953, 2955 | – |
| 2024 | 49 | 11 | 8 | 0 | 1 | 0 | 1 | 70 | 70 | Raportul 2024, sancțiuni (p. 5) | 3140, 3141, 3142, 3143, 3144 | – |
6 · Evoluție
Grupele de specialități, 2020–2024
Nomenclatorul specialităților medicale (Ordinul MSP nr. 1509/2008) împarte specialitățile din domeniul medicină în trei grupe: clinice medicale, clinice chirurgicale și paraclinice. Specialitățile chirurgicale au 19,0% dintre medicii-ani din 2020–2024, dar 36,1% dintre medicii reclamați (612 din 1.694) și 36,7% dintre sancțiuni (66 din 180). Rata lor de reclamare, 9,1 la 1.000 de medici-ani (interval de încredere 95%: 8,4–9,9), este de 2,3 ori mai mare decât în specialitățile medicale (4,0; 3,7–4,2) și de 3,7 ori mai mare decât în cele paraclinice (2,5; 2,0–3,0). La sancțiuni ordinea este aceeași: 1,0 la 1.000 de medici-ani în grupa chirurgicală (0,8–1,2), 0,4 în cea medicală (0,4–0,5) și 0,1 în cea paraclinică (0,0–0,3). Odată ajunși pe rolul CSD, însă, medicii din grupa chirurgicală nu sunt sancționați mai des decât cei din grupa medicală: 10,8 sancțiuni la 100 de medici reclamați, față de 11,0 (5,3 în grupa paraclinică).
Diferența dintre grupe s-a redus în ultimii doi ani. Rata de reclamare din grupa chirurgicală a fost de 2,9 ori mai mare decât cea din grupa medicală în 2020, de 3,1 ori în 2021 și de 3,3 ori în 2022, dar de 2,0 ori în 2023 și de 1,4 ori în 2024. În 2024, rata grupei medicale a urcat de la 3,9 la 6,6 la 1.000 de medici, iar a celei chirurgicale de la 7,7 la 9,0. Ponderea specialităților chirurgicale între medicii reclamați a scăzut de la 43,7% în 2020 și 44,6% în 2022 la 33,2% în 2023 și 25,4% în 2024.
Analiza acoperă 30 dintre cele 35 de specialități ale grupei medicale, 13 dintre cele 14 chirurgicale și 8 dintre cele 9 paraclinice. Celelalte șapte (cinci subspecialități pediatrice, ortopedia pediatrică și microbiologia medicală) sunt numărate separat de INS abia din 2025, iar rândurile pe care rapoartele CSD le tipăresc pentru unele dintre ele au fost adăugate specialității din care provin. Medicina generală, rândul INS pentru medicii fără specialitate, este inclusă în grupa medicală.
Medicii reclamați și sancțiunile la 1.000 de medici, pe grupe de specialități și ani, 2020–2024
Trei panouri, câte unul pentru fiecare grupă a nomenclatorului. În fiecare, barele arată medicii reclamați la 1.000 de medici în fiecare an (axa din stânga), iar linia sancțiunile la 1.000 de medici (axa din dreapta). Numitorul unei grupe este suma medicilor INS din specialitățile ei; rândurile INS fără corespondent în rapoartele CSD (de exemplu „Altă specialitate medicală”) nu sunt incluse. În 2020, CSD nu a lucrat câteva luni.
Sursa: rapoartele CSD 2020–2024, preluate la 02.11.2026; publicațiile INS pentru 2020–2024, preluate la 03.11.2026; Ordinul MSP nr. 1509/2008, pentru grupe.
Grupele de specialități, pe ani și cumulat, 2020–2024 (tabel)
Pentru fiecare grupă și an, plus rândurile cumulate pe 2020–2024: medicii reclamați, sancțiunile, medicii INS, rata de reclamare și rata de sancționare la 1.000 de medici; rândurile cumulate au în plus intervalele de încredere 95% și sancțiunile la 100 de medici reclamați. Coloanele se pot ordona.
| 2020 | Medicală | 64 | 5 | 46.130 | 1,4 | – | 0,1 | – | – |
| 2020 | Chirurgicală | 52 | 3 | 12.792 | 4,1 | – | 0,2 | – | – |
| 2020 | Paraclinică | 3 | 1 | 6.810 | 0,4 | – | 0,1 | – | – |
| 2021 | Medicală | 195 | 13 | 48.176 | 4,0 | – | 0,3 | – | – |
| 2021 | Chirurgicală | 163 | 11 | 13.160 | 12,4 | – | 0,8 | – | – |
| 2021 | Paraclinică | 31 | 2 | 7.416 | 4,2 | – | 0,3 | – | – |
| 2022 | Medicală | 185 | 19 | 49.926 | 3,7 | – | 0,4 | – | – |
| 2022 | Chirurgicală | 165 | 16 | 13.567 | 12,2 | – | 1,2 | – | – |
| 2022 | Paraclinică | 20 | 0 | 7.780 | 2,6 | – | 0,0 | – | – |
| 2023 | Medicală | 201 | 25 | 50.887 | 3,9 | – | 0,5 | – | – |
| 2023 | Chirurgicală | 106 | 14 | 13.702 | 7,7 | – | 1,0 | – | – |
| 2023 | Paraclinică | 12 | 1 | 8.065 | 1,5 | – | 0,1 | – | – |
| 2024 | Medicală | 342 | 47 | 52.135 | 6,6 | – | 0,9 | – | – |
| 2024 | Chirurgicală | 126 | 22 | 13.975 | 9,0 | – | 1,6 | – | – |
| 2024 | Paraclinică | 29 | 1 | 8.269 | 3,5 | – | 0,1 | – | – |
| 2020–2024 (cumulat, medici-ani) | Medicală | 987 | 109 | 247.254 | 4,0 | 3,7–4,2 | 0,4 | 0,4–0,5 | 11,0 |
| 2020–2024 (cumulat, medici-ani) | Chirurgicală | 612 | 66 | 67.196 | 9,1 | 8,4–9,9 | 1,0 | 0,8–1,2 | 10,8 |
| 2020–2024 (cumulat, medici-ani) | Paraclinică | 95 | 5 | 38.340 | 2,5 | 2,0–3,0 | 0,1 | 0,0–0,3 | 5,3 |
7 · Evoluție
Deciziile contestate în instanță, 2015–2024
Medicul sancționat de CSD poate cere anularea deciziei la secția de contencios administrativ a tribunalului, în 15 zile de la comunicare (Legea nr. 95/2006, art. 459). Rapoartele CSD consemnează și contestații în instanță ale petenților, împotriva deciziilor prin care medicul nu a fost sancționat. Din 2015, fiecare raport arată câte decizii ale anului au fost atacate în instanță, iar pentru jumătate dintre ani și cine le-a atacat.
Între 2015 și 2023, 103 dintre cele 1.386 de decizii ale CSD au fost contestate în instanță (7,4%): cele mai puține în 2019, 3 (3,0% din decizii), cele mai multe în 2023, 25 (12,6%). Pentru deciziile din 2024, raportul dă doar cele 7 contestații aflate în curs la data raportului, fără un total. În cei cinci ani pentru care se știe cine a contestat (2016, 2017, 2020, 2021 și 2022), 39 dintre cele 59 de contestații au fost depuse de medicii sancționați (66,1%), iar 20 de petenți. Raportul 2019 folosește altă măsură, contestațiile la deciziile de sancționare: 8 din 19 în 2017, 6 din 29 în 2018 și 3 din 26 în 2019.
Soluțiile instanțelor apar în rapoarte cu întârziere, pe măsură ce procesele se încheie. Raportul 2023 consemnează procesele încheiate în 2023 privind decizii CSD din 2020–2022: 10 decizii menținute (2 dintre ele anulate în fond și menținute în recurs) și una anulată; în alte 5, hotărârea instanței de fond (4 decizii menținute, una anulată în parte) era în recurs. Raportul 2024 consemnează procesele încheiate în 2024 privind decizii din 2018–2023: 16 decizii menținute (11 de instanța de fond, 5 de cea de recurs) și 3 anulate (2 în fond, una în recurs). În cele două rapoarte, instanțele au menținut 26 de decizii ale CSD și au anulat 4.
Deciziile CSD contestate în instanță, pe ani, 2015–2024
Barele arată deciziile CSD ale fiecărui an contestate în instanță, așa cum le tipărește raportul anului; în anii în care raportul precizează cine a contestat, bara este împărțită între medicii sancționați și petenți. Linia arată ponderea contestațiilor în deciziile anului (axa din dreapta). Bara pentru 2024 cuprinde numai contestațiile în curs la data raportului și este hașurată. Pentru 2020, totalul este suma celor două categorii tipărite (5 și 5); pentru 2023, raportul dă 25 de contestații, dar le detaliază numai pe 20 (una soluționată, 19 în curs).
Sursa: rapoartele CSD 2015–2024; date preluate la 02.11.2026.
Contestațiile și soluțiile instanțelor, așa cum apar în rapoartele CSD, 2015–2024 (tabel)
Fiecare rând este un element dintr-un raport: anul deciziilor CSD, raportul în care apare, elementul (decizii contestate; contestate de medicii sancționați sau de petenți; soluționate, cu soluția; în curs la data raportului), valoarea, eticheta tipărită, pagina și note. Soluțiile din rapoartele 2023 și 2024 privesc decizii din ani anteriori. Coloanele se pot ordona.
| 2015 | 2015 | decizii contestate | 10 | decizii au fost contestate în instanță | 12 | 1710 | – |
| 2015 | 2015 | finalizate: decizie menținută | 1 | a) procese finalizate – instanța a menținut decizia C.S.D. | 12 | 1711 | – |
| 2015 | 2015 | finalizate: decizie desființată | 0 | b) procese finalizate – instanța a desființat decizia C.S.D. | 12 | 1712 | – |
| 2015 | 2015 | în curs | 9 | c) procese în curs de finalizare | 12 | 1713 | – |
| 2016 | 2016 | decizii contestate | 10 | decizii au fost contestate în instanță | 25 | 1877 | – |
| 2016 | 2016 | contestate de medicii sancționați | 7 | decizii contestate în instanță | 25 | 1878 | – |
| 2016 | 2016 | contestate de petenți | 3 | decizii contestate în instanță | 25 | 1879 | – |
| 2016 | 2016 | finalizate: decizie menținută | 4 | a) procese câștigate de CMR – instanța a menținut decizia C.S.D. | 25 | 1880 | – |
| 2016 | 2016 | în curs | 6 | b) procese în curs de finalizare | 25 | 1881 | – |
| 2017 | 2017 | decizii contestate | 8 | decizii au fost contestate în instanță | 15 | 2033 | – |
| 2017 | 2017 | contestate de medicii sancționați | 6 | decizii contestate în instanță | 15 | 2034 | – |
| 2017 | 2017 | contestate de petenți | 2 | decizii contestate în instanță | 15 | 2035 | – |
| 2017 | 2017 | finalizate: CSD obligată să soluționeze | 1 | procese finalizate – instanța a obligat CSD să soluționeze cauza (decizia CSD era de respingere a reclamației ca tardiv formulată) | 15 | 2036 | – |
| 2017 | 2017 | în curs | 7 | procese în curs de finalizare | 15 | 2037 | – |
| 2017 | 2019 | decizii de sancționare contestate (slide 2019 p. 19) | 8 | decizii contestate în instanță | 19 | 2357 | – |
| 2018 | 2018 | decizii contestate | 6 | DECIZII CONTESTATE ÎN INSTANȚĂ | 19 | 2203 | – |
| 2018 | 2018 | finalizate: decizie menținută | 2 | procese finalizate – instanța a menținut decizia CSD | 19 | 2204 | – |
| 2018 | 2018 | în curs | 4 | procese - în curs de finalizare | 19 | 2205 | – |
| 2018 | 2019 | decizii de sancționare contestate (slide 2019 p. 19) | 6 | decizii contestate în instanță | 19 | 2359 | – |
| 2018 | 2024 | soluționat în anul raportului: menținută de instanța de recurs | 1 | decizii emise de CSD menținute de instanța de recurs | 20 | 3547 | – |
| 2019 | 2019 | decizii contestate | 3 | decizii contestate în instanță | 18 | 2354 | – |
| 2019 | 2019 | decizii de sancționare contestate (slide 2019 p. 19) | 3 | decizii contestate în instanță | 19 | 2361 | – |
| 2019 | 2019 | finalizate: decizie anulată | 1 | proces finalizat – instanța a anulat decizia CSD | 18 | 2355 | – |
| 2019 | 2019 | în curs | 2 | procese - în curs de finalizare | 18 | 2356 | – |
| 2020 | 2020 | decizii contestate | 10 | calcul: 5 (medici sancționați) + 5 (petenți) | 9 | 2511+2513 | sumă a celor două categorii tipărite |
| 2020 | 2020 | contestate de medicii sancționați | 5 | decizii contestate în instanță de medicii sancționați | 9 | 2511 | – |
| 2020 | 2020 | contestate de petenți | 5 | petenți au contestat decizia CSD | 9 | 2513 | – |
| 2020 | 2020 | în curs | 5 | dosare în curs de soluționare | 9 | 2516 | ambiguu: din cele 5 petiții sau din toate cele 10 contestate |
| 2020 | 2020 | suspendat | 1 | dosar suspendat | 9 | 2517 | – |
| 2020 | 2023 | soluționat în anul raportului: decizie menținută | 2 | decizii emise de CSD în 2020 au fost menținute | 19 | 3112 | – |
| 2021 | 2021 | decizii contestate | 17 | decizii contestate în instanță | 34 | 2708 | 10+7 = 17, concordă |
| 2021 | 2021 | contestate de medicii sancționați | 10 | decizii contestate de medicii sancționați | 34 | 2709 | 10 contestate de medicii sancționați, dar doar 26 de cauze cu sancțiuni în 2021 |
| 2021 | 2021 | contestate de petenți | 7 | decizii contestate de petenți | 34 | 2710 | – |
| 2021 | 2021 | finalizate: decizie menținută | 1 | dosare soluționate până în acest moment (menținută decizia CSD) | 34 | 2711 | – |
| 2021 | 2023 | soluționat în anul raportului: decizie anulată | 1 | decizie emisă de CSD în 2021 a fost anulată | 19 | 3111 | – |
| 2021 | 2023 | soluționat în anul raportului: decizie menținută | 3 | decizii emise de CSD în 2021 au fost menținute | 19 | 3113 | – |
| 2021 | 2023 | fond: anulată în parte; recurs în curs | 1 | decizie emisă de CSD în 2021 a fost anulată în parte și recursul este în curs de soluționare | 19 | 3116 | – |
| 2021 | 2023 | fond: menținută; recurs în curs | 3 | decizii emise de CSD în 2021 au fost menținute ca legale și recursul este în curs de soluționare | 19 | 3117 | – |
| 2021 | 2024 | soluționat în anul raportului: menținută de instanța de recurs | 2 | decizii emise de CSD menținute de instanța de recurs | 20 | 3548 | – |
| 2021 | 2024 | soluționat în anul raportului: anulată de instanța de recurs | 1 | decizie emisă de CSD anulată de instanța de recurs | 20 | 3553 | – |
| 2022 | 2022 | decizii contestate | 14 | decizii contestate în instanță | 21 | 2923 | – |
| 2022 | 2022 | contestate de medicii sancționați | 11 | decizii contestate de medicii sancționați | 21 | 2924 | – |
| 2022 | 2022 | contestate de petenți | 3 | decizii contestate de petenți | 21 | 2925 | – |
| 2022 | 2022 | finalizate: decizie menținută | 3 | dosare soluționate – s-a menținut decizia CSD | 21 | 2926 | – |
| 2022 | 2022 | finalizate: decizie anulată | 1 | dosar soluționat – a fost anulată decizia CSD | 21 | 2927 | – |
| 2022 | 2022 | în curs | 10 | dosare – în curs de soluționare | 21 | 2928 | – |
| 2022 | 2023 | soluționat în anul raportului: decizie menținută | 5 | decizii emise de CSD în 2022 au fost menținute | 19 | 3114 | – |
| 2022 | 2023 | fond: menținută; recurs în curs | 1 | decizie emisă de CSD în 2022 a fost menținută ca legală și recursul este în curs de soluționare | 19 | 3118 | – |
| 2022 | 2024 | soluționat în anul raportului: menținută de instanța de fond | 2 | decizii emise de CSD menținute de instanța de fond | 20 | 3544 | – |
| 2022 | 2024 | soluționat în anul raportului: menținută de instanța de recurs | 2 | decizii emise de CSD menținute de instanța de recurs | 20 | 3549 | – |
| 2022 | 2024 | soluționat în anul raportului: anulată de instanța de fond | 1 | decizii emise de CSD anulate de instanța de fond | 20 | 3551 | – |
| 2020–2022 | 2023 | dintre cele menținute: anulate în fond și menținute în recurs | 2 | dintre ele au fost inițial anulate în fond și ulterior menținute în recurs | 19 | 3115 | – |
| 2023 | 2023 | decizii contestate | 25 | DECIZII EMISE DE CSD ÎN 2023 AU FOST CONTESTATE ÎN INSTANȚĂ | 19 | 3108 | 1 soluționată + 19 în curs = 20, nu 25 |
| 2023 | 2023 | finalizate: decizie menținută | 1 | Până în acest moment, au fost soluționate: dosar - s-a menținut decizia CSD | 19 | 3109 | – |
| 2023 | 2023 | în curs | 19 | În curs de soluționare: dosare | 19 | 3110 | – |
| 2023 | 2024 | soluționat în anul raportului: menținută de instanța de fond | 9 | decizii emise de CSD menținute de instanța de fond | 20 | 3545 | – |
| 2023 | 2024 | soluționat în anul raportului: anulată de instanța de fond | 1 | decizii emise de CSD anulate de instanța de fond | 20 | 3552 | – |
| 2024 | 2024 | decizii contestate | 7 | decizii contestate în instanță (în curs de soluționare) | 20 | 3542 | raportul 2024 tipărește doar deciziile din 2024 contestate și aflate în curs |
| 2024 | 2024 | în curs | 7 | decizii contestate în instanță (în curs de soluționare) | 20 | 3542 | – |
8 · Context și implicații
Datele care lipsesc din spațiul public
Rapoartele CSD sunt singura statistică publică regulată identificată despre răspunderea disciplinară a medicilor din România, și ele privesc numai comisia națională. Pentru plângerile judecate în primă instanță de comisiile de disciplină ale celor 42 de colegii teritoriale nu a fost identificată nicio sursă publică, nici pentru numărul lor, nici pentru soluții. Singura cifră apare în raportul CSD 2021: un colegiu județean finalizează în medie 14 dosare pe an, iar 22% dintre ele ajung la CSD prin contestație; raportul nu precizează perioada.
Legea nr. 95/2006 cere președintelui fiecărei comisii de disciplină să prezinte adunării generale raportul anual de activitate (art. 454 alin. 4), dar nu cere publicarea lui. Rapoartele CSD apar totuși pe cmr.ro, fără o obligație legală, într-un format care s-a schimbat de mai multe ori, iar versiunile anterioare ale unora dintre ele au fost înlocuite. Ele nu conțin județul, sexul sau vârsta medicilor reclamați, tipul unității în care lucrează sau motivul plângerii. Durata procedurii apare o singură dată (în medie 9 luni pentru un dosar, în raportul 2021), iar din 2023 rapoartele consemnează cine a sesizat comisia.
Răspunderea civilă (malpraxisul) urmează altă cale, prin comisiile de monitorizare și competență profesională pentru cazurile de malpraxis de la direcțiile de sănătate publică (DSP). Fiecare comisie întocmește un raport anual detaliat pentru Ministerul Sănătății, iar ministerul elaborează pe baza lor un raport anual național asupra malpraxisului medical, pe care îl prezintă Parlamentului, Guvernului și opiniei publice (Legea nr. 95/2006, art. 686; Ordinul MSP nr. 1343/2006, art. 10 lit. j). Niciun astfel de raport nu a fost identificat ca publicat, pentru niciun an.
Cifrele cunoscute provin din două cereri în baza Legii nr. 544/2001. Observatorul Român de Sănătate a obținut de la minister, pentru 2015–2019, 442 de sesizări analizate și 143 de cazuri de malpraxis confirmate (32,4%), iar de la 31 dintre cele 42 de DSP, 391 de sesizări, dintre care 4,3% încheiate cu o decizie de malpraxis și 55,7% închise pentru lipsa documentelor sau neplata expertizei; cele două surse nu se potrivesc. Fundația FACIAS a obținut pentru 2023 și 2024 câte 151 și 114 sesizări noi și 9, respectiv 6 cazuri confirmate, cu 10 și 8 județe fără nicio sesizare; cifrele sunt cunoscute numai din presă. Pentru 2020–2022 nu a fost găsită nicio cifră publică.
Alte două surse au altă acoperire. Consiliile de etică din spitalele publice raportează semestrial și anual Ministerului Sănătății (Ordinul MS nr. 1502/2016, art. 14), iar ministerul a publicat pe data.gov.ro rapoartele pentru 2016–2023, cu lipsuri; ele fac obiectul unei analize separate pe această platformă. INS publică anual numărul medicilor pe specialități și județe, fără informații despre plângeri sau sancțiuni. Nicio sursă publică nu leagă cele trei căi (disciplinară, civilă, etică) pentru același caz.
Sursele publice despre plângerile împotriva medicilor, pe instituții, 2015–2024 (tabel)
Fiecare rând este o instituție sau o procedură: ce date există, pentru ce perioadă, cum au devenit publice (publicare proprie, cerere în baza Legii nr. 544/2001, presă) și unde se găsesc. „nicio sursă publică identificată” înseamnă că la 03.11.2026 nu a fost găsită o sursă publică verificabilă, nu că datele nu există.
| Comisia Superioară de Disciplină a CMR | rapoarte anuale: medici reclamați, sancționați, decizii, specialități, tipuri de sancțiuni, contestații în instanță | 2006–2024 | publicare proprie, fără obligație legală; versiuni înlocuite | cmr.ro/comisia-superioara-de-disciplina |
| Comisiile de disciplină ale celor 42 de colegii teritoriale | nicio sursă publică identificată, în afara mediei de 14 dosare pe an pe județ și a ponderii de 22% contestate la CSD (raport CSD 2021, perioadă neprecizată) | – | – | – |
| Comisiile de monitorizare și competență profesională pentru cazurile de malpraxis (DSP) | sesizări analizate, confirmate, neconfirmate, contestate | 2015–2019 (minister, prin ORS); 2023–2024 (minister, prin FACIAS, în presă); 2020–2022 lipsă | cereri în baza Legii nr. 544/2001 | ORS 2021 (Internet Archive); Forbes România și Jurnalul, sept. 2025 |
| Raportul anual național asupra malpraxisului medical (Ministerul Sănătății, art. 686) | nicio sursă publică identificată, pentru niciun an | – | – | – |
| Consiliile de etică din spitalele publice | rapoartele semestriale și anuale publicate de minister | 2016–2023, cu lipsuri | publicare pe data.gov.ro | data.gov.ro; analiză separată pe această platformă (în lucru) |
| Institutul Național de Statistică | numărul medicilor pe specialități și județe; nimic despre plângeri | 2015–2025 | publicare proprie | insse.ro |
9 · Context și implicații
Rezultatele în context
Rapoartele CSD au mai fost analizate de Dumitrescu (2019), care a numărat pentru 2007–2018 2.394 de medici intimați și 405 sancționați (16,9%). Cele mai mari ponderi de sancționare le-a găsit în obstetrică-ginecologie, medicina de urgență, ortopedie-traumatologie și chirurgie, iar cele mai mari rate la 1.000 de medici în obstetrică-ginecologie, ortopedie-traumatologie și chirurgie, cu numitorul dintr-un singur an. Pe 2020–2024, chirurgia generală, obstetrica-ginecologia și ortopedia-traumatologia sunt și aici între primele zece specialități după rata medicilor reclamați (locurile 3, 7 și 9), dar nivelurile nu se pot compara direct, pentru că perioada, numitorul și câteva valori de intrare diferă (vezi „Diferențe față de lucrări anterioare”).
Celelalte căi prin care un pacient poate reclama un medic au volume mai mici sau necunoscute. Potrivit datelor ministerului obținute de Observatorul Român de Sănătate, comisiile de malpraxis de la DSP au analizat la nivel național între 14 (2017) și 182 (2019) de sesizări pe an. În cele opt județe ale regiunii Moldova, Hanganu și colab. (2020) au găsit 153 de sesizări în 2006–2019, cele mai multe legate de complicații și de relația medic-pacient. În instanțe, Dumitrescu (2019) a numărat 331 de dosare de malpraxis înregistrate între noiembrie 2007 și aprilie 2018, de la 8 în 2008 la 65 în 2017. Pentru comisiile de disciplină ale colegiilor județene există o singură cifră publică, cea din raportul CSD 2021 (secțiunea 8).
Literatura internațională descrie aceeași ierarhie a specialităților. O sinteză sistematică a 67 de studii (Austin și colab., 2021) arată că chirurgii au de 2,3 ori mai multe plângeri decât medicii de familie, că în obstetrică-ginecologie și psihiatrie cererile de despăgubire sunt de 4 până la 17 ori mai frecvente și că bărbații, medicii mai în vârstă și cei cu plângeri anterioare sunt reclamați mai des. În Țările de Jos, 77% dintre cele 18.649 de cereri de despăgubire închise în 2007–2021 priveau specialități chirurgicale sau cu caracter chirurgical, iar riscul anual estimat de a primi o cerere era de 21,6% pentru chirurgi, față de 2,5% în specialitățile nechirurgicale (Dronkers și colab., 2024). Raportul de 2,3 dintre grupa chirurgicală și cea medicală din România este mai mic decât cel olandez, dar măsoară altceva: reclamații disciplinare ajunse la a doua instanță, nu cereri de despăgubire. Din același motiv, rata de 0,5–0,9 sancțiuni la 1.000 de medici din această analiză nu se poate compara cu cele 3,76 sancțiuni la 1.000 de medici pe an aplicate în 2010–2014 de consiliile medicale ale statelor americane (Harris și Byhoff, 2017), care sunt prima instanță.
Explicațiile de mai jos sunt ale autorilor sau ale surselor citate și nu rezultă din date. Creșterea din 2021 (389 de medici reclamați, față de 119 în 2020) urmează unui an în care, potrivit raportului CSD 2021, activitatea comisiei a fost blocată șapte luni și cel puțin 70 de dosare au fost întârziate; comisia a trecut apoi la două complete de judecată și patru ședințe pe lună. Raportul 2024 nu explică creșterea din 2024. Ponderea mică a sancțiunilor (10,6% din medicii reclamați în 2020–2024) este de așteptat la o comisie de contestație sesizată mai ales de pacienți nemulțumiți de deciziile de nesancționare ale colegiilor județene: în 2024, 93,0% dintre petenți au fost pacienți, iar CSD a menținut 81,1% dintre deciziile teritoriale; Dumitrescu (2019) găsea 73,8% decizii menținute în 2007–2018. Ratele mari din specialitățile chirurgicale, din obstetrică-ginecologie și din medicina de urgență se potrivesc cu motivele de reclamație descrise în studiile românești și internaționale, complicațiile și rezultatele nefavorabile vizibile pentru pacient. Datele CSD nu permit însă nicio concluzie despre calitatea îngrijirii într-o specialitate: o reclamație nu este o abatere, iar o sancțiune dată în a doua instanță depinde și de ce s-a decis în prima.
10 · Context și implicații
Implicații pentru politici publice
Această secțiune prezintă aprecierea autorilor, separată de rezultatele descriptive de mai sus.
Statistica disciplinară a medicilor din România este publică numai pentru a doua instanță, în rapoarte pe care Colegiul Medicilor din România le publică fără o obligație legală, într-un format schimbat de mai multe ori, cu totaluri care în mai mulți ani nu se potrivesc între secțiuni și cu versiuni retrase. Seria 2006–2024, ratele pe specialități și contestațiile în instanță din această analiză au putut fi reconstituite numai prin extragerea cifrelor pagină cu pagină și prin recuperarea versiunilor arhivate; un cititor al rapoartelor nu le poate obține direct. Dublarea numărului de medici reclamați între 2015–2019 și 2020–2024, concentrarea reclamațiilor în specialitățile chirurgicale, în anestezie-terapie intensivă, obstetrică-ginecologie și medicina de urgență și ponderea mică a sancțiunilor nu pot fi interpretate fără datele primei instanțe, pe care niciun colegiu nu le publică.
Pentru răspunderea civilă, legea prevede din 2006 un lanț de raportare: comisiile DSP raportează ministerului, iar ministerul prezintă un raport anual național Parlamentului, Guvernului și opiniei publice. Niciun astfel de raport nu a fost identificat ca publicat, iar cifrele cunoscute provin din două cereri de acces la informații și se contrazic. Fără aceste date nu pot fi evaluate nici frecvența malpraxisului, nici funcționarea comisiilor, nici legătura dintre calea disciplinară și cea civilă, iar comparațiile internaționale rămân imposibile. Recomandările de mai jos privesc numai publicarea și consecvența datelor; ele nu cer schimbarea procedurii disciplinare sau a celei de malpraxis, pe care datele analizate nu le pot evalua.
Recomandări
-
Publicarea rapoartelor CSD într-un format fix, cu versiunile păstrate.
- Constatare
- secțiunile 4, 5 și 7 (șase ani cu valori diferite între secțiunile aceluiași raport sau între rapoarte, două versiuni ale raportului 2019, tabelul sancțiunilor pe specialități lipsă din raportul 2023, definiții schimbate ale contestațiilor în instanță).
- Regula actuală
- Legea nr. 95/2006, art. 454 alin. (4), cere numai prezentarea raportului anual adunării generale; nicio normă nu cere publicarea lui.
- Propunere
- Colegiul Medicilor din România să publice raportul anual al CSD cu un set fix de tabele (seria anuală, medicii reclamați și sancțiunile pe specialitățile nomenclatorului, sancțiunile pe tipuri, deciziile pe rezultat, contestațiile în instanță pe anul deciziei și soluțiile lor), cu totaluri reconciliate, în PDF și în fișiere de date, și să păstreze online fiecare versiune publicată.
- Tip
- date și transparență.
- Dovada implementării
- raportul pentru 2025 publicat pe cmr.ro în acest format, cu fișierele de date și cu versiunile anterioare accesibile.
-
Publicarea statisticii comisiilor de disciplină ale colegiilor județene.
- Constatare
- secțiunea 8 (nicio sursă publică pentru plângerile din prima instanță, în afara unei cifre medii din raportul 2021).
- Regula actuală
- Statutul CMR cere Biroului executiv un raport anual de activitate și gestiune, supus aprobării Consiliului național (art. 57 lit. c, în versiunea din 2022), fără publicare.
- Propunere
- Colegiul Medicilor din România, împreună cu cele 42 de colegii teritoriale, să publice anual numărul plângerilor înregistrate, al deciziilor și al sancțiunilor, pe tipuri și pe specialități, și durata medie a procedurii, pe județe și la nivel național.
- Tip
- date și transparență.
- Dovada implementării
- un tabel anual pe cmr.ro, începând cu anul 2025.
-
Publicarea raportului anual național asupra malpraxisului medical și a datelor comisiilor DSP.
- Constatare
- secțiunea 8 (niciun raport identificat; cifre numai prin două cereri în baza Legii nr. 544/2001; lipsa anilor 2020–2022; surse care se contrazic pentru 2015–2019).
- Regula actuală
- Legea nr. 95/2006, art. 686, cere fiecărei comisii un raport anual detaliat către Ministerul Sănătății, iar ministerului un raport anual național, pe care îl prezintă Parlamentului, Guvernului și opiniei publice; Regulamentul aprobat prin Ordinul MSP nr. 1343/2006 cere comisiilor raportul anual până la 1 februarie, evidența tuturor sesizărilor și raportarea către minister a sesizărilor și a modului lor de soluționare (art. 10 lit. j, k și n). Legea nu precizează forma în care raportul este prezentat opiniei publice.
- Propunere
- Ministerul Sănătății să publice pe ms.ro raportul anual național prevăzut de lege și, pentru 2015–2024, seria pe ani și județe a sesizărilor, soluțiilor și contestațiilor, ca set de date pe data.gov.ro; până atunci, datele pot fi cerute în baza Legii nr. 544/2001 (art. 6 și 7) ministerului și fiecărei direcții de sănătate publică.
- Tip
- date și transparență.
- Dovada implementării
- raportul și setul de date publicate pe ms.ro sau data.gov.ro.
-
Definiții consecvente în rapoartele CSD.
- Constatare
- secțiunile 1 și 4 (469 de medici sancționați și nesancționați față de 497 reclamați în 2024; 244 de decizii detaliate față de 277; rânduri cu mai multe specialități în 2018–2019 și perechi de specialități în 2020–2022; procente tipărite care nu corespund numerelor din același tabel în 2016, 2017 și 2019).
- Regula actuală
- niciuna.
- Propunere
- CSD să definească în raport unitățile de numărare (dosar, decizie, medic reclamat, petent), să publice fiecare defalcare cu același total, să folosească specialitățile nomenclatorului (Ordinul MSP nr. 1509/2008) pe rânduri distincte și să marcheze corecturile aduse anilor anteriori.
- Tip
- practică.
- Dovada implementării
- raportul pentru 2025 cu totaluri egale între secțiuni și cu o notă de corecturi.
-
Numărul medicilor pe specialități ca date deschise.
- Constatare
- secțiunea 6 și metoda (numitorii au fost extrași din PDF-urile INS; șapte specialități ale nomenclatorului sunt numărate separat abia din 2025, iar două rânduri au fost redenumite).
- Regula actuală
- INS publică tabelul în publicația anuală, în PDF și în foi de calcul.
- Propunere
- Institutul Național de Statistică să publice numărul medicilor pe specialitățile și codurile nomenclatorului, pe județe și forme de proprietate, în baza TEMPO-Online, cu seria din 2015.
- Tip
- date și transparență.
- Dovada implementării
- tabelul disponibil în TEMPO-Online.
11 · Metodă
Metodă, date și limite
Surse
- Rapoartele anuale de activitate ale Comisiei Superioare de Disciplină a Colegiului Medicilor din România pentru anii 2006–2024, 19 fișiere PDF accesibile de pe pagina https://www.cmr.ro/comisia-superioara-de-disciplina/, preluate la 02.11.2026. Rapoartele 2006–2015 și 2017 sunt documente text, cele pentru 2016 și 2018–2024 sunt prezentări, iar raportul 2021 este scanat, fără strat de text. Din Internet Archive au fost preluate, la 03.11.2026, 18 versiuni anterioare ale rapoartelor, înlocuite între timp pe cmr.ro; pentru 2012–2019, 2021 și 2022, versiunile arhivate diferă de cele curente.
- Institutul Național de Statistică, publicația anuală „Activitatea unităților sanitare” (anii de referință 2015–2019) și „Activitatea rețelei sanitare și de ocrotire a sănătății” (2020–2025), tabelul „Numărul medicilor, după specialitatea medicală, pe forme de proprietate și sexe” (tabelul 12 sau 13, după ediție), PDF și foi de calcul, preluate de pe insse.ro la 02–03.11.2026. Numărul medicilor este cel de la 31 decembrie al anului de referință; ediția pentru 2025 nu este folosită în analiză.
- Ordinul ministrului sănătății publice nr. 1509/2008 privind aprobarea Nomenclatorului de specialități medicale, medico-dentare și farmaceutice pentru rețeaua de asistență medicală (Monitorul Oficial nr. 648 din 11.09.2008), pentru grupele de specialități, în forma consolidată de pe legislatie.just.ro, consultată la 03.11.2026; în 2020–2024, tabelele grupelor au fost modificate numai la durata pregătirii (Ordinele ministrului sănătății nr. 3.369/2024 și nr. 5.262/2024), fără mutarea vreunei specialități dintr-o grupă în alta.
- Legea nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, republicată (Monitorul Oficial nr. 652 din 28.08.2015), în forma consolidată de pe legislatie.just.ro, consultată la 03.11.2026 (ultima modificare consemnată: 08.08.2026): titlul XII, capitolul III, secțiunea a 6-a „Răspunderea disciplinară” (art. 450–459), și titlul XVI „Răspunderea civilă a personalului medical și a furnizorului de produse și servicii medicale, sanitare și farmaceutice” (art. 653–692). Articolele citate (art. 454, 455, 459 și 686) nu au fost modificate în 2015–2024. În aceeași perioadă, titlul XVI a fost modificat la art. 654, 655 și 657 (Legea nr. 310/2022), la art. 684 și 687 (Legea nr. 292/2022) și din nou la art. 654 (Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 130/2024).
- Statutul Colegiului Medicilor din România, adoptat prin Hotărârea Adunării generale naționale nr. 1/2022 (Monitorul Oficial nr. 435 din 04.05.2022), în forma consolidată de pe legislatie.just.ro, consultată la 03.11.2026; după perioada analizată, capitolul VIII, privind răspunderea disciplinară, a fost modificat prin Hotărârea nr. 2/2026 (Monitorul Oficial nr. 275 din 06.04.2026), iar anexa prin Hotărârea nr. 4/2025 (Monitorul Oficial nr. 8 din 09.01.2026).
- Regulamentul de organizare și funcționare a comisiei de monitorizare și competență profesională pentru cazurile de malpraxis, aprobat prin Ordinul ministrului sănătății publice nr. 1343/2006 (Monitorul Oficial nr. 970 din 05.12.2006), în forma consolidată de pe legislatie.just.ro, consultată la 03.11.2026; art. 10 lit. j, k și n nu au fost modificate în 2015–2024, perioadă în care Ordinul nr. 713/2020 a prelungit termenele comisiei pe durata stării de urgență. Ordinul ministrului sănătății nr. 1502/2016 pentru aprobarea componenței și a atribuțiilor Consiliului etic care funcționează în cadrul spitalelor publice (Monitorul Oficial nr. 1 din 03.01.2017), fără modificări consemnate pe portal. Legea nr. 544/2001 privind liberul acces la informațiile de interes public (Monitorul Oficial nr. 663 din 23.10.2001), art. 6 și 7, nemodificate.
- Observatorul Român de Sănătate, „Siguranța pacientului în actul medical”, iunie 2021, tabelul 4 și figura 7 (date ale Ministerului Sănătății și răspunsuri ale direcțiilor de sănătate publică la cereri în baza Legii nr. 544/2001), copia din Internet Archive (captură din 23.06.2024); articolele din Forbes România și Jurnalul din septembrie 2025 care relatează datele Ministerului Sănătății obținute de Fundația FACIAS pentru 2023–2024.
Lucrări citate în secțiunea 9
- Dumitrescu RM. The Romanian Physicians' Disciplinary Liability, a Retrospective Study. Modern Medicine. 2019;26(3):119–127. doi:10.31689/rmm.2019.26.3.119.
- Dumitrescu RM. Litigious Side of the Medical Malpractice in Romania. Modern Medicine. 2019;26(4):197–211. doi:10.31689/rmm.2019.26.4.197.
- Hanganu B, Iorga M, Muraru I-D, Ioan BG. Reasons for and Facilitating Factors of Medical Malpractice Complaints. What Can Be Done to Prevent Them? Medicina. 2020;56(6):259. doi:10.3390/medicina56060259.
- Austin EE, Do V, Nullwala R și colab. Systematic review of the factors and the key indicators that identify doctors at risk of complaints, malpractice claims or impaired performance. BMJ Open. 2021;11(8):e050377. doi:10.1136/bmjopen-2021-050377.
- Dronkers WJ, van Rees JM, Klemann D și colab. Surgical specialists face higher a risk for malpractice compared to their non-surgical colleagues. Scientific Reports. 2024;14:30310. doi:10.1038/s41598-024-81058-x.
- Harris JA, Byhoff E. Variations by state in physician disciplinary actions by US medical licensure boards. BMJ Quality & Safety. 2017;26(3):200–208. doi:10.1136/bmjqs-2015-004974.
Colectare
Cele 19 rapoarte au fost descărcate de pe cmr.ro. Versiunile anterioare au fost găsite prin interfața CDX a Internet Archive, pe adresele cmr.ro ale rapoartelor, și descărcate ca fișiere originale. Fiecare pagină a fost transformată în imagine (110 puncte pe inci, 300 pentru grafice) și citită separat; stratul de text, acolo unde există, a fost folosit numai pentru copierea etichetelor, iar fiecare cifră a fost confirmată pe imaginea paginii. Au fost extrase 3.553 de cifre tipărite, fiecare cu pagina, titlul tabelului sau al slide-ului, etichetele rândului și ale coloanei așa cum sunt tipărite și o notă pentru orice neconcordanță; pe 20 de pagini verificate independent nu a lipsit niciuna. Valorile de pe grafice au fost preluate numai din etichetele de date, cu o excepție descrisă mai jos. Publicațiile INS au fost descărcate de pe insse.ro; tabelul medicilor pe specialități a fost citit din stratul de text al PDF-urilor, iar pentru 2019–2024 fiecare celulă a fost confruntată cu foile de calcul publicate de INS (4.596 de celule, nicio diferență). Actele normative au fost citite pe legislatie.just.ro, în forma consolidată de la 03.11.2026, iar notele de modificare ale portalului au fost folosite pentru a stabili ce formă era în vigoare în perioada analizată.
Prelucrare și verificări
Pentru fiecare tabel cu total tipărit, suma rândurilor a fost recalculată; diferențele sunt notate în fișierul cifrelor și enumerate la „Limite”. O a doua citire a reverificat fiecare rând pe imaginea paginii. O verificare independentă a recitit un eșantion aleatoriu stratificat de 286 de rânduri din toate cele 19 rapoarte (nicio eroare) și a inventariat toate cifrele de pe 20 de pagini alese la întâmplare, inclusiv patru din raportul scanat din 2021 (306 cifre, niciuna lipsă din fișier). Seria anuală 2006–2024 folosește tabelul istoric din raportul CSD 2024 (p. 10), cu valorile tipărite în raportul fiecărui an păstrate alături. Versiunile arhivate au fost extrase la fel și comparate element cu element cu versiunile curente: 333 de elemente diferă sau apar într-o singură versiune.
Toate calculele au fost făcute în Python, din fișierele extrase, iar fiecare cifră din text și din carduri are consemnată celula din care provine. Statisticile au fost calculate a doua oară de un program scris separat, din aceleași fișiere (cu reguli proprii de selectare a tabelelor, dicționar propriu de etichete și altă formulă pentru intervalele de încredere), și comparate celulă cu celulă, pe poziție. Cele 2.321 de celule coincid, după corectarea unei erori de potrivire a etichetelor INS pentru o specialitate, găsită de a doua calculare. La final, fiecare număr din text a fost regăsit într-o celulă calculată sau într-o sursă documentată.
Două tabele lipsă au fost reconstituite. Pentru 2016, tabelul sancțiunilor pe specialități (Anexa 3) din versiunea curentă a raportului acoperă 23 dintre cele 26 de sancțiuni și diferă celulă cu celulă de lista deciziilor; a fost folosit tabelul complet, cu 26, din versiunea text arhivată. Pentru 2023, raportul dă sancțiunile pe specialități numai ca grafic cu bare suprapuse și ca listă a primelor trei specialități. Segmentele graficului au fost măsurate pe imaginea la 300 de puncte pe inci, calibrată pe gradațiile axei; valorile obținute sunt numere întregi, iar totalurile lor pe tipuri (17, 16, 3, 2, 1, 1) și pe primele trei specialități (7, 7, 5) sunt egale cu cifrele tipărite pe același slide.
Definiții
- Medic reclamat (în rapoartele până în 2022, „medic intimat”): medic vizat de o cauză de pe rolul CSD în anul respectiv; rapoartele din 2020 încoace precizează că o cauză înseamnă un medic. Un dosar poate cuprinde mai mulți medici, iar o decizie poate privi mai multe cauze.
- Medic sancționat: medic căruia CSD i-a aplicat în anul respectiv una dintre sancțiunile prevăzute de Legea nr. 95/2006, art. 455: mustrare, avertisment, vot de blam, amendă, interdicția de a exercita profesia ori anumite activități medicale pe o perioadă, retragerea calității de membru. În lege, obligația de a urma un curs de perfecționare este o măsură care poate însoți sancțiunea (art. 455 alin. 3); rapoartele o consemnează alături de sancțiune, iar raportul 2024 o numără separat.
- Decizie CSD: hotărârea comisiei într-un dosar; numărul deciziilor din seria anuală este cel din tabelul istoric al raportului 2024 (pentru 2023, 198, fără cele 2 decizii de îndreptare).
- Petent: persoana sau instituția care a sesizat CSD; raportat din 2023.
- Decizie contestată în instanță: decizie a CSD din anul respectiv atacată în instanță de medicul sancționat sau de petent, așa cum o consemnează raportul anului; soluțiile sunt cele cunoscute la data fiecărui raport.
- Medici (INS): persoanele cu profesia de medic, inclusiv medicii rezidenți și fără medicii stomatologi, înregistrate o singură dată, la unitatea unde au declarată funcția de bază, în unități sanitare publice și private, în unități de asistență socială cu îngrijiri medicale, în institute de cercetare și în administrația sistemului sanitar, la 31 decembrie.
- Medic-an: un medic înregistrat de INS într-un an; medicii-ani ai unei perioade sunt suma medicilor din fiecare an al perioadei.
- Rata la 1.000 de medici: medicii reclamați sau sancționați de CSD într-un an, împărțiți la medicii INS din aceeași specialitate și din același an, înmulțit cu 1.000; rata cumulată împarte suma pe perioadă la medicii-ani ai perioadei.
- Interval de încredere 95%: intervalul exact Poisson pentru numărul de evenimente, împărțit la medicii-ani; cu cât sunt mai puține evenimente sau mai puțini medici, cu atât intervalul este mai larg.
- Sancțiuni la 100 de medici reclamați: sancțiunile împărțite la medicii reclamați din aceeași specialitate și perioadă, înmulțit cu 100.
Clasificări
Specialitățile sunt cele din Nomenclatorul specialităților medicale (Ordinul MSP nr. 1509/2008), cu cele trei grupe ale domeniului medicină: specialități clinice medicale, specialități clinice chirurgicale și specialități paraclinice. Fiecare etichetă de specialitate din rapoartele CSD 2020–2024 a fost pusă în corespondență cu un rând INS după reguli scrise, publicate în fișierul de corespondență. Câteva reguli au cerut o decizie:
- Cardiologia și medicina internă, respectiv medicina de familie și medicina generală, sunt tipărite de CSD pe câte un singur rând în 2020–2022 și pe rânduri distincte din 2023; de aceea apar ca perechi pe 2020–2024 și ca specialități distincte pe 2023–2024.
- „Medicină generală” este un rând INS pentru medicii fără specialitate și este păstrat ca atare în grupa medicală.
- Rândurile INS „Recuperare, medicină fizică și balneologie” și „Reabilitare medicală” (din 2023) sunt însumate pentru medicina fizică și de reabilitare, iar „Chirurgie plastică-microchirurgie reconstructivă” și „Chirurgie plastică, estetică și microchirurgie reconstructivă” (din 2023), pentru chirurgia plastică.
- Rândurile CSD „Nefrologie pediatrică” (2022) și „Oncologie / Hematologie pediatrică” (2023) sunt adăugate nefrologiei, respectiv oncologiei medicale, iar „Chirurgie/ortopedie pediatrică”, chirurgiei pediatrice, pentru că INS numără aceste subspecialități separat abia din 2025.
- Rândurile INS fără corespondent în rapoartele CSD („Altă specialitate medicală” și, din 2023, câteva subspecialități) nu intră în numitorii pe specialități și grupe; ele reprezintă între 8 (2020 și 2021) și 86 (2023) de medici pe an.
Rapoartele din 2018 și 2019 tipăresc mai multe specialități pe același rând, cu un singur număr, așa că nu permit calculul pe specialități; de aceea analiza pe specialități începe cu 2020.
Reguli de raportare
Toate cele 52 de specialități și cele două perechi sunt prezentate și ordonate după rată, fără un prag minim de evenimente. Incertitudinea este arătată prin intervalul de încredere, iar în graficul sancțiunilor la 100 de medici reclamați specialitățile cu mai puțin de 10 medici reclamați au o culoare mai deschisă. Ratele și intervalele sunt rotunjite la o zecimală în text, din valorile nerotunjite; fișierele de date le păstrează cu patru zecimale. Procentele au o zecimală, numerele sunt întregi, iar „–” marchează o valoare pe care sursa nu o tipărește sau un rang care nu spune nimic. Rangurile au fost recalculate și fără anul 2020, în care activitatea CSD a fost întreruptă. Între primele zece specialități după rata de reclamare, cardiologia coboară de pe locul 10 pe 14, iar chirurgia plastică, estetică și microchirurgia reconstructivă urcă de pe 11 pe 10; celelalte nouă își păstrează locurile. Între primele zece după rata de sancționare se schimbă șase poziții, cu cel mult două locuri fiecare. Ambele clasamente sunt în fișierul cumulat.
Diferențe față de lucrări anterioare
Dumitrescu (2019) consemnează pentru 2007–2018 2.394 de medici intimați și 405 sancționați. Tabelul istoric al raportului CSD 2024 dă pentru aceiași ani 2.282 și 386 (16,9% în ambele cazuri), iar textul lucrării citează și 2.934 și 359; sursa diferențelor nu poate fi stabilită din lucrare.
Limite
- Rapoartele CSD se contrazic în mai mulți ani. Pentru 2007, raportul anului consemnează 17 medici sancționați (16 sancțiuni pe tipuri plus un membru al unui consiliu județean), iar tabelele istorice din 2010 încoace, 42; pentru 2009, 154 de medici intimați față de 157; pentru 2011, 201 sau 206 intimați și 28 sau 29 sancționați, după secțiune; pentru 2014, 178 (Anexa 1) față de 192 (Anexa 2); pentru 2016, 157 (tabelul pe specialități) față de 171; pentru 2019 există două versiuni ale raportului (112 și 26 în cea arhivată, 121 și 27 în cea curentă, preluate de toate rapoartele ulterioare). Seria folosește tabelul istoric din raportul 2024, iar celelalte valori sunt în tabel.
- Procentele de sancționare tipărite pentru 2016 (14,7%), 2017 (19,38%) și 2019 (21,4%) nu corespund numerelor tipărite în același tabel (15,2%, 18,6%, 22,3%). Totalul cumulat 2006–2015 tipărit în raportul 2015 (1.779) nu corespunde sumei anilor (1.854). În 2023, cei 40 de medici sancționați și 267 nesancționați însumează 307, nu 319; în 2024, 399 plus 70 însumează 469, nu 497, iar cele trei categorii de decizii față de colegiile teritoriale însumează 244 de decizii din 277.
- Activitatea CSD a fost întreruptă în 2020: patru luni, potrivit raportului 2020, sau șapte luni, potrivit raportului 2021, care arată că în 2020 comisia a putut lucra cinci luni și că cel puțin 70 de dosare au fost întârziate. Ratele pentru 2020 și cele cumulate pe 2020–2024 sunt afectate; recalcularea fără 2020 este descrisă la „Reguli de raportare”.
- Din 2023, rapoartele folosesc „medici reclamați” în loc de „medici intimați”; tabelele istorice ale CSD tratează cele două serii ca una singură, iar analiza face la fel.
- Sancțiunile pe specialități din 2023 provin dintr-un grafic, nu dintr-un tabel, iar cele din 2016 din versiunea arhivată a raportului. Contestațiile în instanță sunt definite diferit de la un raport la altul: pentru 2023, raportul dă 25 de contestații, dar le detaliază pe 20; pentru 2024 dă numai cele 7 contestații în curs; raportul 2021 consemnează 39 de contestații la 587 de decizii din cinci ani (6,64%), față de 37 obținute aici prin însumarea rapoartelor 2016–2020.
- Numărătorul și numitorul provin din registre diferite: CSD numără membri ai Colegiului, iar INS numără medici după locul de muncă principal, inclusiv rezidenți și medici din administrație, fără stomatologi. Rata este un raport între două evidențe, nu riscul unui medic de a fi reclamat.
- Multe specialități au puține cazuri sau puțini medici; ratele lor au intervale largi, iar un caz în plus sau în minus le schimbă rangul. Ratele nu măsoară gravitatea faptelor și nici calitatea îngrijirii.
- Textele legale citate sunt cele din forma consolidată de pe legislatie.just.ro de la 03.11.2026; forma în vigoare în 2015–2024 a fost stabilită din notele de modificare ale portalului, nu din formele istorice ale actelor. Regulamentul comisiilor de disciplină la care trimit rapoartele CSD nu a fost găsit publicat.
- Cifrele despre comisiile de malpraxis pentru 2023–2024 provin din articole de presă, nu din documentul Ministerului Sănătății, iar cele pentru 2015–2019 provin din două surse care se contrazic.
Ce nu acoperă analiza
Plângerile și deciziile comisiilor de disciplină ale colegiilor județene; comisiile de malpraxis de la DSP, dincolo de inventarul surselor; acțiunile civile și penale din instanțe și expertizele medico-legale; răspunderea medicilor stomatologi, a farmaciștilor și a asistenților medicali; motivele plângerilor, gravitatea faptelor, caracteristicile pacienților și ale medicilor (sex, vârstă, vechime, tip de unitate, județ); durata procedurilor; datele INS pe județe, pentru care nu există un numărător corespunzător. Analiza nu face afirmații cauzale.
Date descărcabile
În fișierele CSV, separatorul zecimal este punctul, fără separator de mii. Etichetele preluate din surse sunt reproduse așa cum sunt tipărite, iar notele sunt în română.
- csd_serie_anuala_2006_2024.csv: medicii reclamați, sancționați și deciziile pe ani, cu valorile din raportul fiecărui an, procentele tipărite și recalculate, medicii INS și ratele.
- csd_sanctiuni_pe_tip_2006_2024.csv: sancțiunile pe tipuri și ani, cu raportul și pagina folosite.
- csd_decizii_2024.csv: elementele raportului 2024 folosite în secțiunea 1.
- csd_contestatii_instanta_2015_2024.csv: contestațiile în instanță și soluțiile, așa cum apar în fiecare raport.
- csd_specialitati_2020_2024_pe_an.csv și csd_specialitati_2020_2024_cumulat.csv: medicii reclamați, sancțiunile, medicii INS, ratele, intervalele de încredere și rangurile pe specialități; csd_specialitati_2021_2024_cumulat_sensibilitate.csv: același calcul fără 2020.
- csd_grupe_2020_2024.csv: aceleași valori pe grupele nomenclatorului.
- ins_medici_pe_specialitati_2015_2025.csv: tabelul INS pe ani, forme de proprietate și specialități (medici, femei, rezidenți), cu pagina sursă.
- corespondenta_specialitati_ins.csv și corespondenta_etichete_csd_2020_2024.csv: regulile de corespondență și fiecare etichetă CSD cu specialitatea în care a fost încadrată.
- csd_toate_cifrele_2006_2024.csv: toate cele 3.553 de cifre extrase din rapoarte, cu pagina, etichetele tipărite și notele; csd_versiuni_comparatie.csv: elementele care diferă între versiunile arhivate și cele curente.
- surse_publice_malpraxis_dsp.csv: cifrele publice despre comisiile de malpraxis, cu sursa fiecăreia; surse_publice_plangeri_institutii.csv: sursele publice pe instituții (tabelul din secțiunea 8).
- registru_surse.csv și dictionar_date.csv: sursele, cu adresa și data accesării, și definiția fiecărei coloane.
Citare
Forray A-I, Strilciuc Ș. Reclamațiile și sancțiunile disciplinare ale medicilor, România 2015–2024. Ediția din noiembrie 2026 [analiză interactivă și seturi de date]. Cluj-Napoca: Institutul de Cercetare Biomedicală MedFUTURE, Universitatea de Medicină și Farmacie „Iuliu Hațieganu”; 2026. Disponibil la: https://rohealth.org/reclamatii-medici/
Instrumente folosite
Extragerea cifrelor din rapoarte, compararea versiunilor, calculele, programele de verificare și redactarea textului au fost realizate cu asistența unui instrument de inteligență artificială (Claude, Anthropic), sub controlul editorial al autorilor; regulile de corespondență între specialități și deciziile metodologice aparțin autorilor. Calculele au fost făcute în Python (pandas, SciPy), iar paginile rapoartelor au fost citite cu Poppler. Versiunile arhivate au fost preluate prin interfața CDX a Internet Archive. Literatura citată și referințele au fost căutate și verificate pe web, iar actele normative au fost consultate în browser, pe legislatie.just.ro.
Versiuni
Ediția din noiembrie 2026. Versiunea 1.3 (04.11.2026): a fost scoasă o lucrare academică nepublicată, citată în versiunea 1.2 în secțiunea 9 și în metodă, împreună cu fișierul de date care o compara cu rapoartele CSD. Versiunea 1.2 (04.11.2026): textul a fost reformulat pentru lizibilitate, fără schimbarea cifrelor; actele normative au fost verificate pe legislatie.just.ro, iar trimiterile la ele au fost completate (art. 686 alin. 2 din Legea nr. 95/2006, art. 10 lit. n din Regulamentul aprobat prin Ordinul nr. 1343/2006, modificările din perioada analizată); au fost corectate trei formulări (diferențele dintre sancțiunile pe tipuri și tabelul istoric în secțiunea 5, anii pentru care se știe cine a contestat în secțiunea 7, lista raporturilor celor mai mari dintre sancțiuni și medicii reclamați în secțiunea 3); notele din fișierele de date au fost traduse în română. Versiunea 1.1 (03.11.2026): fără textele biografice, contribuțiile autorilor și adresa de contact. Versiunea 1.0 (03.11.2026): prima ediție. Pe pagina publicată pe această platformă (04.11.2026), textele biografice ale autorilor sunt cele din paginile contributorilor, iar corecturile pot fi trimise prin LinkedIn.
Notă. Analiza prezintă datele publicate de Colegiul Medicilor din România și de Institutul Național de Statistică; concluziile aparțin fiecărui cititor. Sugestiile, corecturile și datele suplimentare pot fi trimise autorilor prin LinkedIn. Versiunea 1.3 (66c88f0e).